“Іноді доводиться навіть жартувати, щоб розрядити ситуацію”, – Резніков про переговори в ТКГ

uatv
02.06.2020
Фото з сайта lb.ua

Станом на сьогодні переговори в Тристоронній контактній групі проводяться досить цивілізовано, між учасниками склалися певні відносини, тому вдається уникати конфліктів. Але українська делегація в ТКГ відчуває велику відповідальність, адже часто їй доводиться шукати компроміси або протистояти провокаціям.

Про це розповів віцепрем’єрміністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в програмі “На самом деле: Донбасс” з Олексієм Мацукою на телеканалі “Дом“.

“Я, як і будь-який (інший учасник делегації – ред.), вичавлений як лимон після цих переговорів, тому що постійно потрібно перебувати в концентрації. Ти розумієш, що представляєш країну, представляєш інтереси та долі людей. І в кожній групі своє навантаження. Люди приїхали в гуманітарну групу вести переговори про обмін всіх на всіх, а вдається домовитися тільки про 10 осіб, або про 20. А ти знаєш, що там їх ще кілька сотень. Ти розумієш, що тебе вдома чекають їхні родичі, дружини, матері, сестри. Це дуже важко, це неймовірна відповідальність“, – розповів Олексій Резніков.

Для того, щоб уникнути конфлікту і щоб переговори були успішними, доводиться використовувати різні методи.

“Іноді доводиться, скажу вам чесно, жартувати. Для того, щоб розрядити ситуацію, тому що можна посваритися, розійтися по різних кімнатах і не розмовляти, робити перерву. Повірте, це набагато складніше сімейної сварки. Іноді одна зі сторін налаштована на зрив переговорів, провокує якісь речі навмисно. Але в принципі останнім часом, принаймні за моїми спостереженнями, склалася певна лексика, відносини”, – відзначає віцепрем’єрміністр.

Дуже багато в переговорах учасників Тристоронньої контактної групи залежить від модератора, координатора в ОБСЄ. У цьому процесі беруть участь багато людей – фахівці, експерти в різних групах. Але на сьогодні їм вдається вести переговори досить цивілізовано.

“Але це дуже важко, це моральне напруження. Зрозуміло, що кожна сторона хоче перемогти, і це завжди дуже складно. Тому що, якщо це переговори, то не може бути однозначної перемоги. Тоді вони не закінчуються нічим. Переговори – це завжди пошук компромісу”, – додає Резніков.

Своєю особистою метою в ТКГ віце-прем’єр-міністр, який є заступником голови української делегації, вважає гідно представляти інтереси країни та людей, які постраждали і продовжують страждати, а також допомогти закінчити цю війну.

“Я один з членів великої команди. Це досить велика команда, але головне, що є єднання, є бачення парламенту, уряду, команди Офісу президента, самого президента, людей, які там з першого дня”, – додав він.

Нагадаємо, про проведення чергового засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке відбулося у форматі відеоконференції, в Офісі президента повідомляли 28 травня. Тоді учасники домовилися обговорити наступного разу сформовані списки на взаємне звільнення утримуваних осіб.

Джерело UATV
дата 02.06.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV