“Іноді доводиться навіть жартувати, щоб розрядити ситуацію”, – Резніков про переговори в ТКГ

Фото з сайта lb.ua

Станом на сьогодні переговори в Тристоронній контактній групі проводяться досить цивілізовано, між учасниками склалися певні відносини, тому вдається уникати конфліктів. Але українська делегація в ТКГ відчуває велику відповідальність, адже часто їй доводиться шукати компроміси або протистояти провокаціям.

Про це розповів віцепрем’єрміністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в програмі “На самом деле: Донбасс” з Олексієм Мацукою на телеканалі “Дом“.

“Я, як і будь-який (інший учасник делегації – ред.), вичавлений як лимон після цих переговорів, тому що постійно потрібно перебувати в концентрації. Ти розумієш, що представляєш країну, представляєш інтереси та долі людей. І в кожній групі своє навантаження. Люди приїхали в гуманітарну групу вести переговори про обмін всіх на всіх, а вдається домовитися тільки про 10 осіб, або про 20. А ти знаєш, що там їх ще кілька сотень. Ти розумієш, що тебе вдома чекають їхні родичі, дружини, матері, сестри. Це дуже важко, це неймовірна відповідальність“, – розповів Олексій Резніков.

Для того, щоб уникнути конфлікту і щоб переговори були успішними, доводиться використовувати різні методи.

“Іноді доводиться, скажу вам чесно, жартувати. Для того, щоб розрядити ситуацію, тому що можна посваритися, розійтися по різних кімнатах і не розмовляти, робити перерву. Повірте, це набагато складніше сімейної сварки. Іноді одна зі сторін налаштована на зрив переговорів, провокує якісь речі навмисно. Але в принципі останнім часом, принаймні за моїми спостереженнями, склалася певна лексика, відносини”, – відзначає віцепрем’єрміністр.

Дуже багато в переговорах учасників Тристоронньої контактної групи залежить від модератора, координатора в ОБСЄ. У цьому процесі беруть участь багато людей – фахівці, експерти в різних групах. Але на сьогодні їм вдається вести переговори досить цивілізовано.

“Але це дуже важко, це моральне напруження. Зрозуміло, що кожна сторона хоче перемогти, і це завжди дуже складно. Тому що, якщо це переговори, то не може бути однозначної перемоги. Тоді вони не закінчуються нічим. Переговори – це завжди пошук компромісу”, – додає Резніков.

Своєю особистою метою в ТКГ віце-прем’єр-міністр, який є заступником голови української делегації, вважає гідно представляти інтереси країни та людей, які постраждали і продовжують страждати, а також допомогти закінчити цю війну.

“Я один з членів великої команди. Це досить велика команда, але головне, що є єднання, є бачення парламенту, уряду, команди Офісу президента, самого президента, людей, які там з першого дня”, – додав він.

Нагадаємо, про проведення чергового засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке відбулося у форматі відеоконференції, в Офісі президента повідомляли 28 травня. Тоді учасники домовилися обговорити наступного разу сформовані списки на взаємне звільнення утримуваних осіб.

Прямой эфир