“Хізб ут-Тахрір”: МЗС висловлює протест через вирок суду РФ 7 кримським татарам

uatv
16.09.2020
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду Російської Федерації від 16 вересня 2020 року про засудження сімох громадян України Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекір’яєва, Тімура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва та Едема Смаїлова у справі так званої “другої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір”. 

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

У відомстві зазначають, що усі зазначені громадяни України були незаконно затримані на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, звинувачені за статтею 205.5 УК РФ “Організація та участь у терористичній діяльності” та, як порушення норм міжнародного права, незаконно переміщені на територію Росії до м. Ростов-на-Дону. Досудове слідство та судовий процес відбувались із численними процедурними порушеннями та в умовах цілковитого ігнорування наданих захистом доказів про непричетність обвинувачуваних до інкримінованих діянь.

“Фінальною крапкою цього ганебного процесу став сьогоднішній судовий вирок щодо позбавлення волі М. Белялова – на 18 років, М. Асанова – на 19 років, Т. Ібрагімова – на 17 років, С. Салієва – на 16 років, С. Мустафаєва – на 14 років, Е. Смаілова – на 13 років, С. Зекір’яєва – на 13 років”, – ідеться в коментарі відомства.

Відомство зазначає, що “держава-окупант активно використовує своє антитерористичне законодавство для маскування системних політичних репресій та релігійної дискримінації”, які спрямовані проти представників кримськотатарського народу з метою залякування та придушення будь-яких нелояльних громадянських рухів та ініціатив на тимчасово окупованому півострові. 

Читайте також: Адвокат відвідав кримськотатарських політв’язнів у колоніях Ставропольського краю

“Російська Федерація має скасувати рішення суду та негайно звільнити Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекір’яєва, Тімура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва та Едема Смаїлова, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України”, – наголошують у МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство закликає міжнародне співтовариство відреагувати на таке рішення держави-окупанта, категорично засудити застосування РФ неправомірної практики судових переслідувань інакодумства, вимагати припинення Росією порушення норм міжнародного права, продовжити активну діяльність на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова з використанням як національних, так і міжнародних механізмів, та посилити тиск на РФ, зокрема санкційний.

Нагадаємо, що нещодавно Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону (РФ) продовжив термін тримання під вартою трьом фігурантам червоногвардійської групи “справи Хізб ут-Тахрір” на 3 місяці, до 13 грудня.

Джерело UATV
дата 16.09.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×