Фото Укрінформ-UATV
Збірку “(Не) дитячий погляд на війну” написано сучасними дітьми війни, повідомляє Укрінформ.
Редактор-упорядник книги Тарас Олексин наголосив, що вперше на теренах України новочасні діти війни написали історії свого життя.
Всього до книги увійшли 111 історій. У книжці сім розділів – роздуми “Якби не війна”, а також розповіді дітей вимушених переселенців, дітей, які проживають на окупованій території, дітей із “сірої зони”, дітей воїнів АТО, а також дітей-волонтерів та історії про досвід дітей із мирних регіонів. Наклад видання – тисяча примірників.
“Особисто я раніше не ділилася ні з ким, звідки я приїхала, для мене статус переселенця був, знаєте, як пляма назавжди. Я не хотіла, щоб про це знали, оскільки вважаю себе громадянином України, а зовсім не переселенцем. І коли друзі мене спонукали взяти участь у проекті, напевно тільки тоді я зрозуміла, що важливо знати людям про те, що там відбувається. Треба, щоб люди зрозуміли, що ми не бажаємо зла, що не всі люди звідти погані, й саме такі речі дають нам можливість заговорити. Але заговорити не для того, щоб нас пожаліли, а щоб про це всі знали”, – розповіла одна з авторів збірника Ася Радько.
За словами організаторів проекту, книгу “(Не) дитячий погляд на війну” згодом буде представлено і в інших містах України, її розповсюджуватимуть на безоплатній основі у навчальні та культурні заклади по всій країні, в першу чергу – на прифронтових територіях.
Книга видана за підтримки ЄС, в рамках проекту “Інтеграція через діалог” за ініціативи Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова доба”.