Денісова вимагає від РФ провести обстеження і тестування на коронавірус українських ув’язнених

uatv
25.03.2020
Фото Укрінформ

Всупереч узятим на себе Російською Федерацією міжнародним зобов’язанням, більшість із 5 тисяч громадян України, які перебувають у пенітенціарних установах РФ та тимчасово окупованого Кримського півострова, не отримують належної медичної допомоги, попри те, що входять до групи особливо незахищених осіб від зараження коронавірусною інфекцією.

Про це у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує UATV.

За словами омбудсмена, до неї надходять звернення ув’язнених громадян України з проханням забезпечити їхні основоположні права на життя і здоров’я.

“Наші співгромадяни скаржаться на неналежні умови тримання та ненадання відповідної медичної допомоги, що неприпустимо в умовах оголошеної пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, адже пенітенціарні установи вважаються підсилювачами поширення інфекційних захворювань і є місцями з високим ризиком заражень”, – наголосила Денісова.

Тому вона звернулась до російської колеги Тетяни Москалькової негайно вжити заходів з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я в умовах пандемії коронавірусної інфекції з метою забезпечення прав ув’язнених громадян України.

“Зокрема провести кваліфіковане обстеження з обов’язковим тестуванням на коронавірус, за результатами якого надати необхідну медичну допомогу, відповідно до наявних діагнозів. Також вимагаю забезпечити належні умови утримання в місцях несвободи, щоб не допустити поширення і подальше інфікування утримуваних осіб”, –пише Денісова.

Омбудсмен також закликала представників міжнародної спільноти взяти на контроль ситуацію щодо забезпечення РФ прав громадян України на життя та здоров’я в умовах місць несвободи, аби не допустити фатальних наслідків для їхнього життя.

☝️☝️Всупереч взятим на себе Російською Федерацією міжнародним зобов'язанням, більшість з п'яти тисяч громадян України,…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 25 березня 2020 р.

Раніше Людмила Денісова закликала РФ надати меддопомогу Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову.

Джерело UATV
дата 25.03.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV