Денісова відвідає ув’язнених у Грузії українців

uatv
20.01.2020
Фото Facebook Людмила Денісова

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова планує здійснити візит до Грузії, під час якого відвідає ув’язнених українців, які відбувають покарання у пенітенціарних установах країни.

Про це Людмила Денісова повідомила під час першої зустрічі з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Грузії в Україні Теймуразом Шарашенідзе, інформує UATV з посиланням на Facebook-сторінку українського омбудсмена.

“З 27-29 січня 2020 року планую візит до Грузії на запрошення Державного інспектора Грузії пані Лонди Толораї з нагоди Міжнародного дня захисту персональних даних, під час якого відвідаю ув’язнених громадян України, які перебувають у пенітенціарних установах Грузії”, – зазначила Денісова.

Зустріч з послом мала на меті поглибити двостороннє співробітництво між Україною та Грузією у сфері прав людини, а також обговорити можливості його розширення.

Сторони також спілкувалися щодо питання додержання прав людини на окупованих територіях, адже ця проблема є спільною для обох держав, наголосила Денісова.

“Акцентувала увагу на ситуації щодо критичного стану здоров’я деяких зі 115 українських політв’язнів. Зазначила, що під час спільної робочої поїздки на окуповані території я маю намір передати всі документи, що підтверджують критичний стан здоров’я деяких політв’язнів, голові ОБСЄ Еді Рамі та знову закликати їх сприяти якнайшвидшому звільненню наших громадян”, – зазначила омбудсмен.

Також Денісова розповіла послу про заплановану на весну зустріч у Стамбулі з омбудсменами країн у рамках ПАЧЕС, де обговорять спільну позицію у сфері прав людини.

Український омбудсмен відзначила, що підтримала пропозицію Теймураза Шарашенідзе організувати у Києві зустріч омбудсменів країн-учасниць ГУАМ, “адже Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова мають спільні проблеми, спричинені агресією РФ”.

Нагадаємо, раніше Денісова закликала міжнародні організації відреагувати на порушення прав кримчан.

Джерело UATV
дата 20.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV