Безробіття під час карантину: уряд спростив процедуру отримання допомоги

uatv
30.03.2020
Фото UATV

На період дії карантину статус безробітного надаватиметься одразу після подання людиною відповідної заяви, при цьому допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня після реєстрації.

Відповідне рішення ухвалив уряд під час позачергового засідання 29 березня, інформує UATV з посиланням на Урядовий портал.

Зазначається, що після подання заяви не застосовуватиметься семиденний період для активного пошуку роботи. Людина не буде зобов’язана упродовж 7 днів відвідувати співбесіди з роботодавцями, а одразу отримає статус безробітного.

“У цей період співробітники служби зайнятості будуть підбирати можливі варіанти підходящої роботи, формуватимуть комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особисто зареєстрований безробітний для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості”, – йдеться у повідомленні.

Зареєстровані безробітні матимуть право не відвідувати службу зайнятості упродовж 30 і більше календарних днів. При цьому вони зможуть підтримувати зв’язок із працівниками служби дистанційно – за допомогою телефону та електронної пошти.

Також Кабмін збільшив бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на 500 млн грн для підтримки тих, хто втратив роботу.

“Додаткові кошти дозволять збільшити кількість клієнтів державної служби зайнятості, які можуть скористатись соціальними програмами, що є важливим для підтримки безробітних”, – зазначається на сайті уряду.

Нагадаємо, в Україні готуються програми підтримки бізнесу, який постраждав через карантин.

Джерело UATV
дата 30.03.2020
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV