Міністерство закордонних справ України заявило, що план припинення війни в Україні, який сьогодні, 14 лютого, запропонували три міжнародні організації у співпраці з Російською радою з міжнародних справ (РРМС) не є офіційним документом і не потребує розгляду з боку нашої держави.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на коментар МЗС, інформує UATV.
“Документ “Дванадцять кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні“… – це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави”, – йдеться у коментарі.
Водночас в міністерстві наголосили, що не згодні із запропонованими ідеями, адже тези, які прописані у документі, не відповідають офіційній позиції української держави.
План припинення війни на Донбасі був поширений сьогодні у Мюнхені на Мюнхенський безпековій конференції. Над розробкою “12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону” працювали три європейські неурядові організації у співпраці з Російською радою міжнародних справ. Повідомлялося, що до роботи над документом залучали також окремих українських експертів, але формуванням пропозиції не займалися українські організації.
Сам документ, по суті, мав за мету відновити співробітництво Заходу з Росією без деокупації Криму і без виконання вимог України щодо Донбасу. Також у пунктах цього “плану” пропонується поступове зняття санкцій з РФ, зближення між Росією та ЄС. Одним із пунктів документу був “запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію”.
Пізніше скандальний план зник із сайту Мюнхенської конференції. Крім цього, сайт прибрав повідомлення, у якому зазначалося, що даний документ був розроблений за співавторства Мюнхенської безпекової конференції та підтриманий нею.
Нагадаємо, у п’ятницю, 14 лютого, в Мюнхені стартувала міжнародна конференція з питань безпеки.
Читайте також: Зеленський виступить на окремій сесії Мюнхенської конференції з питань безпеки, – ОП