Фото Укрінформ-UATV
З 2014 року внесено понад 30 змін до Закону “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей”.
Про це журналістам UATV розповів представник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних сил України Віталій Голота.
За його словами, робота в цьому напрямку триває і стосується таких моментів, як проходження військової служби іноземцями й тими військовими, які отримали поранення і не можуть виконувати бойові завдання. Також цього року вирішилося питання з пенсіями військових – тепер у повному обсязі виплати зберігаються тим, хто, вийшовши на пенсію, вирішує продовжити військову службу.
“Нинішнім законодавством передбачено проходження військової служби в ЗСУ особами інших держав. Та водночас наше міграційне законодавство не зовсім з ним узгоджене. Уже прийнято закон, який дає військовослужбовцям, котрі мають проблеми зі здоров’ям, дозвіл на проходження служби. Є рішення розробити список посад, які вони можуть обіймати, і це питання на законодавчому рівні вирішено. Їм надаються місця, передусім, у військових училищах, комісаріатах. Коли військова частина перебуває на передовій, та людина, яку можна призначити на небойову посаду, може прибути туди окремим рішенням”, – говорить Віталій Голота.
За його словами, нині на стадії завершення перебуває питання про створення бази ДНК військовослужбовців. Крім цього, відбувається обговорення питання створення військової поліції і судів.
“Тривають розробки щодо військової поліції. Є напрацювання щодо того, щоб надати військовій службі правопорядку ширші можливості щодо виконання завдань. З 2014 року також з’явилися військові прокуратури в районах проведення АТО й ООС. У військових прокурорів з’явилася можливість працювати там, де є великі угруповання військ. Наявні законодавчі ініціативи в напрямку створення військових судів. Тим більше, що на ці суди пропонують покласти моменти, які будуть пов’язані з питанням реабілітації. Коли ми відновимо владу на всій території України, з’явиться робота з тими людьми, які порушили закон, зокрема, були на боці окупаційних військ. Ці справи теж було б логічніше розглядати військовим судом. Військовий суд потрібен, тому що навантаження на суди Донецької й Луганської області дуже велике”, – зазначив представник ГУ морально-психологічного забезпечення ЗСУ.
Телеверсію інтерв’ю з Віталієм Голотою дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 21 серпня о 19:00.