Фото Укрінформ-UATV
На заході Індії у штаті Махараштра археологи знайшли наскельні малюнки, вік яких становить десятки тисяч років.
Про це повідомляє ВВС.
На думку науковців, вирізьблені малюнки є доказами існування раніше невідомої цивілізації.
Знайшли зображення на вершинах пагорбів у районі Конкан на заході штату Махараштра. Петрогліфи (малюнки, вирізьблені на камені) залишалася непоміченими упродовж тисяч років, тому що вони були покриті товстим шаром землі та бруду. Проте деякі зображення все ж відомі – їх вважали святими та їм поклонялися місцеві жителі в деяких районах. На зображеннях можна побачити фігури тварин, пташок, людей.
Характер виконання зображень і подібні риси з іншими малюнками з різних частин світу наштовхують експертів на думку, що вони створені в доісторичні часи. Можливо, це найстаріші з відомих науці зображень.
“Наше перше припущення після вивчення цих петрогліфів полягає в тому, що їх було створено близько 10 000 років до нашої ери. Ми не знайшли жодних зображень сільськогосподарських робіт, але на малюнках були сцени полювання на тварин, а також деталізація форм тварин, тому автор знав про тварин і морських істот. Це свідчить про його залежність від полювання задля їжі”, – розповів директор департаменту археології штату Махараштра Теас Гардж.
Уряд штату виділив 3,2 мільйона доларів на подальше вивчення 400 з виявлених малюнків.
Нагадаємо, археологи знайшли унікальну скульптуру сфінкса у Єгипті. Знахідка належить до епохи Птолемеїв.