Біометричний контроль в Україні запрацював з 1 січня 2018 року. Він полягає у фіксації всіх біометричних даних людини, включаючи відбитки пальців і цифрову фотографію, в пунктах пропуску через державний кордон нашої країни.
Контроль стосується громадян 71 країни, котрі є у “групі ризику”, зокрема Росії.
На сьогодні практично весь український кордон працює в посиленому режимі. 157 пунктів пропуску обладнані системами біоконтролю.
Про результати біометричних перевірок в інтерв’ю UATV розповів голова Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал.
“Після введення біометрії, всього пройшли через кордон близько 670 тисяч громадян, з яких ми зняли відбитки, з них росіян було приблизно 450 тисяч“, – зазначив Цигикал.
За його словами, введення біометричного контролю має дуже позитивний та вагомий результат.
“Раніше спецслужби РФ могли використовувати звичайні паспорти в своїх цілях, брати інші дані. Були такі випадки, коли ми затримували російського офіцера з підробленим українським паспортом, а насправді це була зовсім інша людина. Але зараз, якщо ми знімаємо відбиток пальця, він уже не зможе заїхати під іншими установчими даними. Це дозволяє фіксувати тих людей, які їдуть до нас із недоброзичливими намірами”, – пояснив голова Державної прикордонної служби України.
Також він зауважив, що у порівнянні з минулим роком спостерігається збільшення потоку нелегальної міграції.
“На сьогодні нами затримано понад тисячу нелегальних мігрантів, відсотків на 20-30% більше, ніж минулого року. Збільшення потоку йде як на пунктах легального в’їзду – аеропорти, пункти пропуску, так і нелегального”, – сказав Петро Цигикал, додавши, що найбільша частина нелегальної міграції спостерігається з білоруського напрямку – в основному це громадяни В’єтнаму, і з боку РФ.
Раніше в Держприкордонслужбі розповіли, коли завершиться будівництво проекту “Стіна” на кордоні з Росією.
Наталія СОФІЄНКО, UATV