Микола Лелет вирішив вирощувати гриби ще 22 роки тому, коли в Україні про цей бізнес було мало відомо.
“В інтернеті інформації майже не було. Я був змушений на своєму досвіді, на своїх же помилках вчитися. Потім почали переймати європейський досвід: їздили в Польщу подивитися, як там вирощують”, – розповів фермер.
Сьогодні за місяць в господарстві виростає близько 120-140 тонн грибів. За словами Миколи Лелета, щоб отримати дозрілий гриб, потрібно 32-34 дні, максимум – 36.
“Печериці ростуть в темряві, їм світло не потрібне, – ділиться секретами фермер. – На кожному етапі грибу необхідні різні температура і вологість. У середньому він росте при 18 градусах. Це контролюється автоматично. При наявності холодильного обладнання на виробництві печериці можна вирощувати протягом всього року. Якщо його немає, то вирощування починається в серпні і закінчується в травні”.
За своїми якісними характеристиками печериці займають друге місце після білого гриба.
Цей продукт також містить антиоксиданти. Цікавий факт: печериці виводять з організму радіонукліди в 3-4 рази швидше, ніж будь-які інші продукти.
“Гриби є чудовим акумулятором і сорбентом мікроелементів. В грибах міститься рідкісний селен, який вважається прекрасним антиоксидантом, – зазначає доктор біологічних наук Ніна Бисько. – Вони також включають в себе близько 20 мінеральних елементів”.
Вирощуванням грибів, за словами фермера, сьогодні займатися вигідно. Споживання печериць з кожним роком зростає.
У планах Миколи Лелета розширити виробництво, щоб експортувати продукцію за кордон. Пропозиції з цього приводу вже надходять.
Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.