Фермер Сергій Клименко з Василькова вирощує курей бійцівських порід. У його господарстві – птиці практично з усього світу. Деякі з них вражають кольором шкіри й оперення, а деякі – незвичайним кольором яєць.
“Моя земля – це моє життя. З самого дитинства люблю працювати на землі, люблю бачити плоди своєї праці. Це як нагорода за неї, ростиш курчат від моменту її появи на світ і до дорослої особини, бачиш плід своєї роботи. Це найбільше зворушує душу”, – зізнається Клименко.
За його словами, кури всіх порід дуже розумні. Фермер підкреслює, що для того, щоб виростити здорову птицю, її треба любити, а також любити те, чим ти займаєшся.
Сергій згадує, що ще в дитинстві розводив голубів.
“Одного разу мій товариш подарував мені птицю однієї з порід, яких я зараз тримаю – орпінгтон. Мені вони дуже сподобалися і я почав цікавитися не тільки орпінгтоном, але і всіма породами птиці, яка існує в Україні і за її межами”, – зазначає фермер.
Клименко їздить за кордон на спеціалізовані виставки. Він сподівається, що незабаром і в Україні будуть проводитися подібні заходи.
“Я починав з 2 порід: це юрловська голосиста і орпінгтон палевий, і з кожним навіть не роком, а місяцем я купував нових курей. Адже кожна порода по-своєму особлива і цікава. Кури породи ухей-люі примітні тим, що несуть яйця зеленого кольору. А колір їх шкіри та м’яса абсолютно чорний”, – розповідає Сергій.
Зараз у нього є птиця більше 30 порід, 10 з них – бійцівські кури. В “колекції” Сергія – пернаті з усього світу. Наприклад, кубалая з Куби, суматра – з острова Суматра (Індонезія).
Породу ошамо раніше не можна було вивозити з Японії, але тепер цю птицю можна розводити і в Україні, і в будь-якій іншій країні.
Бійцівські птиці, яких вирощує фермер, не беруть участі в півнячих боях. Їх вирощують для виставок.
За його словами, бійцівська курка несе набагато менше яєць, адже у неї зовсім інше призначення.
“Якщо звичайна несучка несе до 300 яєць в рік, то курка бійцівської породи несе максимум 100, а деякі з них несуть 20-30 яєць за сезон. Із цих 20 можна отримати 3-5 курчат”, – пояснює фермер.
Курка дуже багато їсть. У раціоні бійцівських птиць повинен переважати протеїн, оскільки тварина дуже рухлива, висока, з добре розвиненими м’язами. Кожна птиця за добу з’їдає 120-150 грамів корму.
На фермі Клименко дорослі птахи харчуються збалансованим кормом. Це суміш зернових. Курчатам купують спеціальний корм, адже правильно підготувати харчування для курчат в домашніх умовах практично неможливо.
“Всі вольєри та зимові приміщення для птахів, все це я зробив своїми руками – з любов’ю, з думкою, щоб їм було максимально зручно”, – говорить Сергій.
Він підкреслює, що українці можуть досягти великих успіхів у вирощуванні курей бійцівських порід.
“Моя задача, як заводчика – дати споживачеві дійсно якісну птицю, яка буде відповідати всім нормам“, – підсумував фермер.
Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.