Українські реформи: відновлювану енергетику в нашій державі розвивають у партнерстві з ЄС (ВІДЕО)

Скрін з відео

В Україні, як і в усьому світі, “зелена” енергетика є привабливою інвестиційною галуззю економіки. Вона екологічно безпечна для навколишнього середовища і дозволяє зменшити залежність населення від традиційних енергоресурсів.

“За останні 5 років у відновлювану енергетику було інвестовано приблизно 4 млрд євро. Жодна сфера в Україні не дає таких інвестицій. Що стосується наших подальших планів – ми маємо зберегти цю динаміку, оскільки у нас є національний план дій, який говорить, що ми повинні у відновлюваній енергетиці до 2020-го року досягти 11%“, – зазначає директор департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Ще понад 520 мільйонів євро вкладено в 2300 мегават нових генеруючих потужностей, які генерують тепло з альтернативних джерел енергії. Інвестиційні проєкти мають поліпшити енергобезпеку держави та зменшити залежність від імпорту вугілля та газу.

“Класичні енергоресурси – нафта і газ – використовувалися, зокрема, як інструмент політичної боротьби між країнами. Нам не потрібно далеко ходити за прикладом – у нас є сусід, який показує, що газ – це не товар, а зброя… Саме завдяки джерелам альтернативної енергетики нам з кожним роком вдається доводити, що нафта й газ – це не зброя, а товар”, – говорить народний депутат України Андрій Жупанин.

Відновлювані джерела енергії – це енергетика майбутнього і шлях до порятунку світу від кліматичних змін. Про подальшу стратегію розвитку “зеленої” енергетики говорили на Х ювілейному форумі з відновлюваної енергетики.

“Ми географічно розташовані набагато ближче до Європи, ніж Північна Африка. Ми маємо у своєму розпорядженні більш розвинену інфраструктуру, яка допоможе нам транспортувати альтернативну енергію в Європейський Союз. Ми зобов’язані брати до уваги кліматичні зміни, тому хочемо будувати постійний кліматичний діалог з ЄС, і будемо вживати всіх необхідних заходів, щоб цей діалог відбувався на високому рівні”, – говорить заступниця керівника служби віцепрем’єрміністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Олександра Василенко.

Для того, щоб зменшити навантаження на споживача та поліпшити умови для інвесторів, Міністерство енергетики пропонує комплексний підхід до “зеленої” енергетики: ніяких ретроспективних змін, добровільна реструктуризація, тобто, зменшення чинного “зеленого” тарифу та терміну його дії, розповідають у профільному закладі.

У 2018 році Україна стала повноправним членом міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії “IRENA“. Завдяки партнерській співпраці було проведено кілька заходів – вебінарів, конференцій і форумів. Крім того, закордонні фахівці взяли активну участь у підготовці українського законодавства щодо переходу на аукціони.

Важливим фактором є те, що відновлювану енергію здатні створювати не тільки великі компанії – долучитися до цього процесу може будь-який громадянин, який має будинок та земельну ділянку. В Україні станом на третій квартал 2019 року 15 тисяч домогосподарств встановили власні сонячні електростанції, що генерують чисту електроенергію. Вони не тільки повністю забезпечують себе енергією, але й продають надлишок державі за “зеленим” тарифом. Загальна потужність таких генерацій становить 350 мегават, що дозволяє забезпечити електричною енергією майже 160 тисяч будинків.

Більше випусків програми “Українські реформи” дивіться за посиланням.

Прямой эфир