Звук схожий на газонокосарку: Росія запускає по Україні новий тип ударних БпЛА — що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська почали запускати по Україні новий тип ударних безпілотників (БпЛА). Подібне озброєння агресор застосував уперше. Традиційно дрони увійшли в повітряний простір України разом із ракетами. Так російська армія намагається відволікти і виснажити українську систему протиповітряної оборони (ППО), повідомляє FREEДОМ.

Офіційної інформації про характеристики російського “ноу-хау” поки немає. Судячи з фотографій, які з’явилися в мережі, новий дрон — примітивний виріб із деталей, які можна замовити в онлайн-магазинах. Його особливість — звук двигуна, схожий на звук газонокосарки.

“Про характеристики говорити важко. Можна сказати, хіба що засікли таку от швидкість, вона у звичайному діапазоні “Шахеда”. Можна сказати, що за оцінками потужності двигуна і причепленої пластикової пляшки, в повітрі він може перебувати 10-15 годин. І це, мабуть, усе. І може нести 5-10 кг навантаження, може 15″, — прокоментував авіаційний експерт, колишній інженер з випробувань Конструкторського бюро Антонов Костянтин Криволап.

Експерти впевнені, примітивність і дешевизна конструкції не заважають дрону виконувати свою функцію — відвертати увагу української ППО від крилатих і балістичних ракет, виснажуючи запаси українських Повітряних сил.

“Дорогі ракети, дорогі снаряди, які спрямовані і мають бути використані проти іншого типу озброєння, проти тих самих крилатих ракет, проти можливої балістики, не можна використовувати проти таких цілей, як дрони. Вони просто не співставні в ціні. І це тренд, який формується в Україні щодо розуміння того, що на різних об’єктах, на різних коридорах мають бути встановлені нові системи безпеки, які призначені виключно для боротьби з ворожими терористичними дронами”, — каже співзасновник DroneUA, експерт у сфері AgTech, робототехніки та безпілотних технологій Валерій Яковенко.

“Ця конструкція, попри її абсолютний примітивізм, простоту, на мій погляд, здатна абсолютно точно розв’язувати ті проблеми, які перед нею поставлені. Тобто якщо перед нею поставлено завдання імітувати “Шахед”, ця імітація досягається. Якби треба було просто принести ці 10 кг вибухівки кудись у якусь точку, то тоді не було б цих відбивачів, які встановлені на цій конструкції. А якщо вони встановлені, вони встановлені для того, щоб когось імітувати”, — пояснює Криволап.

Як стверджують експерти, двигун нового дрона схожий на мотор російського БпЛА “Італмас” або “Виріб 54” — розробку компанії, яка робить дрони-камікадзе “Ланцет”. Однак у безпілотників чимало відмінностей. Тож у мережі припускають, що по Україні запускали якийсь новий дрон.

“Україна задає тренд, застосовуючи дрони на полі бою, застосовуючи противодронові рішення для того, щоб захищати свою територію. І, в принципі, Україна робить це більш масово. І темпи використання обладнання у сфері безпеки саме з боку України перебувають на максимальних піках, на максимальних обертах. Водночас окупанти намагаються слідувати тим амбіціям і тим напрямам, у яких лідирує Україна, і намагаються хоч якось наздоганяти, але все одно залишаються позаду як у часових межах, так і в кількісних, і якісних межах”, — зазначає Яковенко.

Підсанкційна та ізольована Росія не може створити довгий цикл виробництва, впевнені експерти. Неможливе і масове виробництво технологічних моделей. Тому РФ залишається виготовляти подібні примітивні моделі дронів з метою виснаження української ППО.

Читайте також: РФ вночі атакувала дронами — на Хмельниччині пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури, є поранені

Нагадаємо, як повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, Росія накопичує ракети, можливо, для майбутніх масованих ударів по Україні. Виробництво що БпЛА, що ракет у країні-агресорі не зменшувалося, не скорочувалося критично.

Прямий ефір