Звільнення заручників та розмови про переселення мешканців Гази: що відбувається в Ізраїлі (ВІДЕО)

Ізраїль. Фото: gettyimages.com

ХАМАС звільнив ще трьох ізраїльських заручників у межах режиму припинення вогню з Ізраїлем. За даними The Times of Israel, вони провели у полоні майже 500 днів. Перед передачею бойовики демонстративно вивели їх перед натовпом, що тріумфував. Ізраїльська сторона негативно відреагувала на інцидент, повідомляє FREEДОМ.

У межах режиму припинення вогню між Ізраїлем та терористичним угрупуванням ХАМАС бойовики звільнили ще трьох ізраїльських заручників, яких захопили під час нападу 7 жовтня 2023 року. За даними ЦАХАЛ, це 52-річний Елі Шарабі, 56-річний Охад Бен-Амі та 34-річний Ор Леві. У полоні ХАМАС вони провели 491 день. Перед передачею Червоному Хресту бойовики вивели їх на сцену. Заручники виглядали виснаженими та блідими, пише The Times of Israel.

“Кадри, які ми побачили сьогодні, шокують, зачіпають усі наші серця та додаються до живої та гарячої пам’яті про 7 жовтня 2023 року. Держава Ізраїль із серйозною стурбованістю дивиться на неодноразові порушення ХАМАС та з іще більшою стурбованістю — на стан трьох звільнених заручників. Це не залишиться поза увагою. Це повідомлення було передано посередникам, і буде вжито відповідних заходів”, — заявив координатор у справах заручників і зниклих безвісти в канцелярії прем’єр-міністра Ізраїлю Галь Хірш.

Згідно з досягнутими домовленостями, Тель-Авів має звільнити 183 палестинці, які утримуються в ізраїльських в’язницях. Як повідомляє The Times of Israel, 18 із них засуджено до довічного ув’язнення.

“Дуже багато хто з цих злочинців, з цих терористів відбували довічний термін. І вони мають те, що називається кров на руках. Не адміністративні правопорушення скоювали, а вбивали ізраїльтян. Щодо цього є велика критика в ізраїльському суспільстві, при тому, що Нетаньягу — послідовний прихильник звільнення палестинських ув’язнених в обмін на ізраїльтян”, — відзначив ізраїльський політолог і громадський діяч Михайло Пелліверт.

Попри провокації ХАМАС, режим припинення вогню між сторонами продовжується. Сполучені Штати Америки в особі президента Дональда Трампа серйозно налаштовані вирішити конфлікт на Близькому Сході та відновити знищений війною сектор Гази. Для цього, за словами Трампа, Тель-Авів передасть контроль над Газою США після закінчення бойових дій, і Вашингтон відповідатиме за демонтаж бомб, що не розірвалися, іншої зброї, а також за розбір зруйнованих будівель.

“Це, з одного боку, дуже прагматичний підхід бізнесмена, який дуже любить укладати угоди. Саме так називається його книга в 1980-ті роки — “Мистецтво угоди”. І, мабуть, найскладніші угоди викликають у нього неймовірний адреналін, а тут немає сумнівів, що врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту — є одним із найскладніших у світі. А друге — це те, що Трамп вважає: немає нічого святого, включаючи кордони”, — пояснив Пелліверт.

Президент США також пропонує тимчасово переселити палестинців із сектора Гази до сусідніх країн. Йорданія та Єгипет вже розкритикували таку пропозицію. Не всі погоджуються з Трампом і всередині Сполучених Штатів. Втім, аналітики говорять про те, що протистояти йому в цьому питанні буде складно.

“В галузі зовнішньої політики існує набагато менше обмежень на те, що може робити президент США. Тому навіть концепція того, що США якимось чином будуть залучені до справ Гази, і згідно з американським законодавством, Конгрес не так багато може зробити, щоб зупинити його та перешкодити президенту США домогтися свого”, — звернув увагу директор з досліджень Центру вивчення Сполучених Штатів Америки Джаред Мондшейн.

Дональд Трамп повністю підтримує право Тель-Авіва на захист від агресії. Минулого місяця його адміністрація відправила Ізраїлю партію бомб вагою 2 тис. фунтів, постачання яких раніше призупинив колишній президент США Джо Байден. Тепер Вашингтон схвалив продаж Ізраїлю озброєнь на суму майже 7,5 млрд дол. До цього списку входять ракети, бомби та інші види зброї.

Читайте також: Озвучені Трампом ідеї про переселення жителів сектора Гази до третіх країн не буде реалізовано — розбір Айзенберга

Нагадаємо, після того, як слова президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про можливе взяття сектору Гази під контроль США викликали міжнародну критику, його адміністрація пояснила, що йдеться про тимчасовий захід. Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що переселення палестинського населення сектору Гази передбачає тимчасовий характер для відновлення зруйнованого регіону.

Прямий ефір