Звільнені під час обміну російські опозиціонери закликали послабити санкції проти РФ

Західні санкції сильно вдарили по російській економіці. Ілюстративний колаж: outsidethebeltway.com

Російський опозиціонер і журналіст Володимир Кара-Мурза, якого звільнили 1 серпня під час обміну між США, Росією і ще п’ятьма країнами, заявив, що санкції щодо Росії є несправедливими, повідомляє FREEДОМ.

Кара-Мурза вважає, що санкції нібито спрямовані не проти режиму Путіна, а проти всіх росіян.

“Я бачу основний акцент своєї діяльності в міжнародній площині, щоб нагадувати людям у демократичних країнах, що Росія і Путін — це не одне й те саме. Санкції мають бути спрямовані на злочинців і режим Путіна, а не на громадян Російської Федерації за принципом громадянства”, — сказав російський опозиційний політик.

Послабити західні санкції щодо Росії також закликав й інший звільнений російський політик — Андрій Пивоваров. Колишній політв’язень Кремля вважає своєю метою домогтися, щоб санкції запроваджували не щодо нібито простих росіян, а стосувалися лише путінського оточення і російських чиновників. Пивоваров закликав не асоціювати людей у Росії з режимом, який там панує.

Водночас третій звільнений російський опозиціонер Ілля Яшин визнав свою помилку у висловлюваннях щодо війни в Україні. Спочатку під час інтерв’ю телеканалу “Дождь” Яшин закликав Київ і Москву сісти за стіл переговорів, оскільки ситуація нібито зайшла в глухий кут. Пізніше у своєму блозі Ілля Яшин пояснив, що нібито мав недостатньо інформації, коментуючи питання переговорів між Україною і Росією. За його словами, не всі матеріали, які він отримував поштою до в’язниці, проходили цензуру. Яшин зазначив, що не схиляє Україну до переговорів.

“Ключове завдання всіх людей, які хочуть жити у вільному світі, які стоять на цінностях гуманізму й прогресу, ключове завдання — це порятунок України. Це моя мотивація. Я вважаю, що порятунок України від Путіна — це правильно й з прагматичної, й з моральної точки зору. Це відповідає справжнім інтересам Росії. Інтересам Росії не так, як їх Путін збочено розуміє, а справжнім інтересам Росії”, — сказав Яшин.

Читайте також: Позитивний, великий, але суперечливий: які сигнали Кремля і ризики для Заходу побачили експерти в обміні Росії, Німеччини та США

Нагадаємо, 1 серпня в столиці Туреччини, Анкарі, відбувся один із наймасштабніших обмінів ув’язненими між Росією і країнами Заходу. Було звільнено 26 ув’язнених, які утримувалися у в’язницях США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі. Зокрема, РФ звільнила репортера The Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця США Пола Вілана, російських опозиціонерів Іллю Яшина й Володимира Кара-Мурзу. Натомість західні країни погодилися віддати 8 ув’язнених, зокрема співробітника ФСБ Вадима Конощенка та кілера Вадима Красикова. Президент США Джо Байден назвав цей обмін найбільшим з часів холодної війни.

Прямий ефір