Путін прибув до Китаю для участі у форумі ініціативи Пекіна “Один пояс, один шлях”. У той же час міністр закордонних справ РФ Лавров вирушив з офіційним візитом до Пхеньяну. Як на співпрацю Кремля з КНР та Північною Кореєю реагують демократії регіону — у сюжеті FREEДОМ.
Ініціативі голови КНР Сі Цзіньпіна “Один пояс, один шлях” виповнюється 10 років. Вона спрямована на створення транспортних та торгових коридорів, що пов’язують Китай із різними регіонами світу. Таким чином, Пекін розширює свій міжнародний вплив. У різних проєктах ініціативи беруть участь понад 140 країн, зокрема й Росія. Тому для Москви участь у форумі стратегічно важлива. Крім того, у Путіна не так багато можливостей продемонструвати свою участь у міжнародній політиці.
“Обидва глави держав зустрінуться і проведуть глибокий обмін думками щодо двосторонніх відносин та питань спільного інтересу”, — заявила офіційний представник МЗС КНР Мао Нін.
Російська економіка зараз фактично залежить від Китаю. А політична мета зближення Москви та Пекіна теж очевидна — формування та зміцнення антизахідної коаліції.
“Китай намагається риторично та символічно встановити певну дистанцію між собою та Росією, коли справа доходить до спілкування із західною аудиторією. Але навіть якщо офіційно це не називається “партнерством без обмежень”, китайсько-російські відносини у реальному вираженні стали міцнішими, надійнішими та глибшими”, — зазначив Олександр Габуєв,
директор Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії у коментарі CNN.
Ще один союзник Кремля та послідовний противник Заходу — Північна Корея. За даними Білого дому, за останні тижні Пхеньян передав Москві близько 1 000 контейнерів із озброєнням та боєприпасами. За них Російська Федерація розплачується військовими технологіями, яких немає у режиму Кім Чен Ина. Пхеньян регулярно показово запускає ракети у напрямку Південної Кореї та Японії. Така агресивна політика сприяє зближенню демократій у регіоні. За інформацією агентства “Ренхап”, Південна Корея, США та Японія успішно завершили створення тристоронньої гарячої лінії зв’язку. Під час зустрічі у Сполучених Штатах у серпні 2023 року лідери трьох країн домовилися про “зобов’язання консультуватися” один з одним у разі загальної загрози. А напередодні представники США, Південної Кореї та Японії обговорили заходи щодо протидії ядерним загрозам КНДР та Росії.
“Постачання Північною Кореєю військової техніки та боєприпасів до Росії, а також передача певних ядерних або ракетних технологій Російською Федерацією КНДР є явним порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. Це серйозно загрожує нашій безпеці і ми докладатимемо спільних зусиль для відповіді на ці загрози”, — додав Кім Ганн, представник Південної Кореї в ядерній сфері.
10 жовтня 2023 року закінчилися спільні маневри Збройних сил Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії. Найближчим часом плануються нові навчання.
Читайте також: Путінська Росія стає дедалі більше залежною від Китаю (ВІДЕО)