Зустріч Зеленського та Байдена матиме особливе значення — пояснення американістки

Джо Байден і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Тема України — частина політичної спадщини американського лідера. Білий дім хотів би поставити на цю спадщину таку собі печатку. Саме тому майбутня зустріч президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена буде особливою. Таку думку сьогодні, 20 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політологиня-американістка Олександра Філіппенко.

Оцінити настрої адміністрації Байдена перед цією зустріччю, яка планується 26 вересня, можна буде вже 24 вересня під час виступу Байдена на Генасамблеї ООН. Водночас те, що сама зустріч відбудеться не на полях Асамблеї, а в Білому домі, підвищує її статус, вважає гостя ефіру.

“Тема України загалом зараз є дуже важливою для адміністрації Байдена через те, що це стане спадщиною президента Байдена. Тепер ми вже говоримо виключно у цих межах. Ми говоримо про те, що стане спадщиною Байдена. І, очевидно, одним із головних пунктів цієї спадщини буде підтримка України. Те, як Джо Байден від початку повномасштабного вторгнення підтримував Україну, підтримував Володимира Зеленського. І, відповідно, хотілося б Білому дому поставити якусь печатку на цю підтримку. Тому зустріч Байдена та Зеленського після Генасамблеї ООН вже матиме особливе значення у зв’язку з тим, що, очевидно, там буде ухвалено якісь рішення”, — коментує політолог.

Філіппенко припускає, що окрім мирного плану Володимира Зеленського, буде обговорюватися тема додаткової допомоги Україні загалом і того, як допомога Україні може залишатися в нинішніх межах або ставати більше після приходу до Білого дому Дональда Трампа чи Камали Гарріс.

“Камала Гарріс, швидше за все, продовжуватиме політику Джо Байдена. Проте питання, як убезпечити допомогу Україні, напевно, теж буде обговорюватися”, — пояснила вона.

Удари далекобійною зброєю по військових об’єктах у РФ, як вважає політологиня, теж будуть темою зустрічі українського та американського лідерів.

“Напевно, це одна з тем… Все, що стосується озброєння, надання допомоги та розпорядження цією допомогою — це все, напевно, буде обговорюватися. Важливий момент, що це адміністрація, яка йде. І треба пам’ятати, що американські президенти часто в останню мить буквально навіть символічно люблять так робити. Зазвичай інавгурація починається о 10 годині 20 січня у Вашингтоні. І буквально в останні хвилини — о 9:50 або о 9-й ранку, або о 8-й із чимось — вони люблять підписувати ще якісь укази, помилування, наприклад, тобто здійснювати символічні жести на посту. Тому останні місяці президентства Байдена — це також дуже важливий момент для того, щоб, по-перше, поставити печатку на свою підтримку України, але й закласти якусь основу, щоб ця спадщина тривала”, — пояснила Олександра Філіппенко.

Читайте також: План перемоги України — це механізм, який допоможе реалізувати формулу миру, — Мережко

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наступного тижня відвідає Сполучені Штати Америки та виступить на Генеральній асамблеї ООН. Український лідер проведе зустріч із президентом США Джозефом Байденом, щоб надати йому план перемоги. Глава Української держави розраховує обговорити деталі цього плану та підтримку України з боку Сполучених Штатів.

Прямий ефір