Головною темою першого дня Мюнхенської конференції з безпеки, як і форуму загалом, є досягнення миру в Україні. Про це сьогодні, 14 лютого, з Мюнхена розповів кореспондент FREEДОМ в Європі Віталій Сизов.
Важливою подією цього дня стала зустріч президента України Володимира Зеленського з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. На зустрічі з американського боку також були присутні держсекретар США Марко Рубіо та спеціальний представник президента США з питань Росії та України Кіт Келлог.
“У нас було багато плідних розмов, багато речей, над якими нам потрібно працювати. І основна мета, як зазначив президент Трамп, полягає в тому, що ми хочемо закінчення війни, ми хочемо, щоб вбивства припинилися. Але ми хочемо досягти міцного та тривалого миру, а не такого миру, який призведе до конфлікту у Східній Європі за кілька років. І ми говорили про те, як ми можемо досягти цього разом”, — повідомив за підсумками зустрічі Венс.
За підсумками сьогоднішніх зустрічей усі союзники України, зокрема й США, заявляли про те, що вони планують продовжувати підтримку до встановлення надійного миру.
“Ми дуже вдячні за американську підтримку. У нас відбулася гарна розмова, це наша перша зустріч, але не остання, я впевнений. Нам потрібно більше говорити, більше працювати та підготувати план, як зупинити Путіна й закінчити війну. Ми дуже хочемо миру, але нам потрібні реальні гарантії безпеки, і ми продовжуватимемо наші зустрічі та нашу роботу”, — зазначив Володимир Зеленський за результатами зустрічі з віцепрезидентом США.
Після цієї розмови президент України зустрівся з прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен. Він нагадав, що рік тому обидві країни започаткували спільну ініціативу щодо прямих інвестицій в українське оборонне виробництво. Через данську модель торік Україна отримала 538 млн євро.
“Данська модель з’явилася рік тому й збільшила наше виробництво та можливість рятувати життя. Це вдалося завдяки нашим хлопцям і дівчатам і вашій допомозі, довірі й великій підтримці. Ми дуже вдячні за це”, — сказав Зеленський.
Головними темами зустрічі стали координація позицій із партнерами, оборонна допомога, протидія російському тіньовому флоту та очікування від головування Данії в Раді ЄС у другому півріччі цього року.
Також на сьогодні запланована зустріч із генсеком НАТО Марком Рютте.
Завтра робота Мюнхенської конференції продовжиться. Зранку відбудеться виступ президента України Володимира Зеленського.
Читайте також: У Мюнхені обговорили майбутню співпрацю США та України у сфері безпеки — включення з Німеччини (ВІДЕО)
Нагадаємо, з 14 по 16 лютого в Мюнхені (Німеччина) відбувається щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Війна Росії проти України — одна з ключових тем заходу.
У конференції бере участь президент України Володимир Зеленський, на полях заходу він проводить низку зустрічей із лідерами різних країн, провідними політиками.
Читайте також: Стартувала Мюнхенська конференція з безпеки — подробиці з Німеччини (ВІДЕО)