Зустріч Веймарського трикутника на підтримку України: головні заяви проаналізував Желіховський

Еммануель Макрон (ліворуч), Олаф Шольц, Дональд Туск. Фото: ap.org

Лідери країн Веймарського трикутника — Франції, Німеччини та Польщі — за результатами зустрічі в Берліні робили заяви про те, що Європа має бути єдиною у допомозі Україні, що, ймовірно, пов’язане з деякими тертями між Францією та Німеччиною. Також йшлося про те, що безпека та єдність Європи залежить від ситуації в Україні, що дуже важливо. На цьому акцентував в ефірі FREEДОМ сьогодні, 16 березня, кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Важливою він вважає також заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про використання російських активів для надання допомоги Україні.

“Це також може бути альтернативою тим коштам, які ми можемо не отримувати зараз, зокрема від США”, — зазначив експерт, додавши, що сподівається на схвалення в Конгресі того чи іншого пакету допомоги.

Обговорювалися й інші актуальні, як наголошує він, для України питання.

“Також обговорювалося, що буде створено новий формат у контексті надання Україні далекобійної артилерії. Можливо, це буде в рамках “Рамштайну”. Там, власне, вирішуватимуть, що нам надавати. І це справді для нас важливо, бо принаймні за тією інформацією, яку отримуємо зараз, є [снарядний] голод у Збройних силах України. І, можливо, та артилерія, яку ми отримаємо, особливо далекобійного типу, допоможе зламати ситуацію на користь України. І не допустити того, щоб Росія втілила в життя наміри щодо подальших наступальних операцій, які б мали дуже негативні наслідки для України та всього вільного світу. Я думаю, що дуже важливо, що сторони зустрілися і були знайдені ті важливі меседжі, на які ми так довго чекаємо”, — резюмував Желіховський.

Нагадаємо, у п’ятницю, 15 березня, у Берліні відбулися переговори канцлера Німеччини Олафа Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона та прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Головна тема зустрічі — підтримка України.

Прямий ефір