Зустріч “Рамштайн-13” триває у Бельгії — включення з Брюсселя (ВІДЕО)

Штаб-квартира НАТО в Брюсселі. Фото: nato.int

Сьогодні, 15 червня, у Брюсселі (Бельгія) розпочалася 13-та зустріч глав Міноборони країн союзників України у форматі “Рамштайн”. На ній зокрема обговорять коаліцію літаків, питання протиповітряної оборони та поповнення амуніції для української армії. Одночасно Україна посилює свій статус представництва у штаб-квартирі НАТО — рада може змінити комісію. Так Київ політично інтегрується в структуру Альянсу. Про це сьогодні, 15 червня, у включенні з Брюсселя розповів спеціальний кореспондент телеканалу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сизов. 

Журналіст акцентував, що окрему увагу учасники зустрічі приділять питанням логістики.

“Багато посадовців Альянсу, і не тільки вони, наголошують, що ми багато говоримо про літаки, про засоби ППО, але насправді війна багато в чому залежить від логістики. Тому деякі речі, які не у фокусі медіа та експертів, можуть бути навіть у чомусь більш важливими. Наприклад, хаби з обслуговування техніки, з її ремонту, відновлення, постачання паливно-мастильних матеріалів тощо. Весь цей складний логістичний процес треба продумувати і вибудовувати. І тут будуть цим займатися”, — зазначив Сизов. 

Також сьогодні у Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони країн НАТО.

Журналіст нагадав, що, можливо, після саміту у Вільнюсі буде створено Раду Україна — НАТО, і таким чином статус представництва Києва у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі стане набагато вищим. 

“Тобто Україна фактично засідатиме з іншими членами НАТО, як рівна з рівними. Так, це не буде поки що членство в НАТО. Це не буде стаття п’ять Альянсу, але Україна отримає голос у цій організації. Вона зможе сама вирішувати, коли збиратимуться представники НАТО, щоб обговорити загрози, які стосуються, зокрема, України”, — акцентував Сизов. 

Це велике досягнення, каже кореспондент. Плюс, найімовірніше, Україні буде надано гарантії постачання амуніції, військової техніки, фінансової підтримки. 

“Це теж безпрецедентно. Для багатьох країн, які теж зазнають труднощів у зв’язку з військовими конфліктами, це недосяжно. Але для нас, українців, хотілося б більшого. І хотілося б, щоб Україна стала повноправним членом Альянсу”, — доповнив Сизов.

Одне з основних питань нинішнього “Рамштайну” — авіаційна коаліція. Але цифр поки що ніяких не називають точних, каже Сизов.

“Ключове, звичайно, тут це позиція Сполучених Штатів Америки. Вони ухвалили принципове рішення про те, що ці поставки будуть (літаків F-16, — ред.) і, отже, вони будуть. Кількість поки що не називають. Я думаю, ця кількість буде достатньою для того, щоб впливати на ситуацію на полі бою”, — зазначив кореспондент. 

Також він звернув увагу на те, що формат “Рамштайн” — не тільки про країни НАТО, це набагато більша кількість держав, які підтримують Україну. 

“І, можливо, нам варто уважніше придивитися до країн, які не є членами Альянсу, але є досить впливовими, такими, як країни Азії деякі, які, можливо, навіть і не літаки будуть постачати, а якусь іншу техніку та амуніцію. І можуть зіграти суттєву роль у підтримці України. Насправді географія підтримки набагато ширша, включає демократії і з усіх частин світу буквально. Але нам все стане відомо протягом цього дня — вже ближче до вечора будемо знати конкретні рішення”, — резюмував Сизов.

Читайте також: Крім F-16 Україна може отримати ще п’ять видів бойових літаків за підсумками “Рамштайну” — прогноз

Нагадаємо, 25 травня відбулося 12-те засідання контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на якому учасники планували обговорити питання щодо зміцнення української ППО, а також передачі Україні винищувачів F-16.

Прямий ефір