Зустріч глави Пентагону з новим німецьким колегою: про що говорили напередодні “Рамштайну-8”

Ллойд Остін та Борис Пісторіус. Фото: dw.com

Із робочим візитом міністр оборони США Ллойд Остін прибув до Берліна, де зустрівся з новим міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. За повідомленням телеканалу CNN, на зустрічі Остін переконував німецького колегу ухвалити рішення про постачання Україні танків Leopard 2, повідомляє FREEДОМ.

Перші переговори нового міністра оборони Німеччини з міністром оборони США відбулися напередодні восьмої зустрічі контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. Перед початком переговорів обидва міністри заявили, що продовжуватимуть допомагати Україні у її боротьбі проти російської агресії.

“Ми й надалі підтримуватимемо український народ у протистоянні російській агресії та захисті своєї суверенної території. Я хотів би подякувати уряду Німеччини за все, що він зробив для зміцнення самооборони України, і за ваш внесок у безпеку та навчання захисників України, він неоціненний”, — наголосив міністр оборони США Ллойд Остін.

Експерти вважають, що головною темою для переговорів були танки “Леопард 2”. Саме від Німеччини потрібен дозвіл на постачання такого озброєння Україні. Деякі країни ЄС, такі як Польща та Фінляндія, уже погодилися їх надати, якщо німецький уряд погодить таке рішення.

“Я думаю, що міністр оборони США спробує переконати свого німецького колегу, який має відповідні повноваження від канцлера, у тому, що самі по собі танки не є фактором, який якось може викликати реакцію в Росії”, — припустив керівник Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

Міністр оборони США зазначив, що Німеччина є одним із найважливіших союзників США та високо оцінив її внесок у зміцнення східного флангу НАТО. Борис Пісторіус, призначений на посаду міністра за кілька годин до зустрічі, зазначив, що після початку повномасштабної війни НАТО показало себе як надійний альянс, здатний діяти.

“Жахлива війна Путіна в Україні дала НАТО шанс показати, що він являє являє з себе, а саме — підтримуючий і стабільний союз, який довів свою реактивність і здатність діяти і продовжуватиме це робити. Я дуже вдячний за це, тому що основою, на якій стоїть НАТО, є спільні цінності, спільна стратегія, спільні дії та спільна відповідальність”, — заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Він також зазначив, що США та Німеччина стоять пліч-о-пліч у питаннях надання систем озброєнь, таких як бойові машини піхоти (БМП), Pаtriot або реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), а німецькі системи добре проявляють себе в Україні.

“Йдеться про те, що ті системи, які вже передавали союзники України, зокрема Німеччина, тобто ті ж самохідні артилерійські установки, є значно небезпечнішими. Можна сказати, що цією зброєю можна завдати значно більше втрат росіянам, ніж власне танком, але питання у тому, що танки — це та зброя, яка потрібна для контрнаступу і можливо тут виникають дискусії та внутрішні переживання, але я щиро сподіваюся, що з американського боку буде знайдено рішення, щоб на “Рамштайні” з’явилася позитивна новина для України”, — коментує керівника Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Максим Паламарчук.

Глава Пентагону зазначив, що сьогодні, 20 січня, на авіабазі “Рамштайні” під час зустрічі Контактної групи з допомоги України партнери відновлять свої спільні обіцянки щодо довготривалої підтримки.

Читайте також: Додаткові БМП Bradley, системи ППО, боєприпаси для NASAMS і HIMARS — що ще увійшло до 30-го пакета допомоги США Україні

Прямий ефір