Зупинити співпрацю Росії та Північної Кореї шляхом перехоплення поставок озброєння пропонують у НАТО. Глава Військового комітету Альянсу адмірал Джузеппе Каво Драгоне в інтерв’ю АрміяInform наголосив, що КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея) постачає Російській Федерації боєприпаси, ракети, а також особовий склад, що становить значну загрозу, інформує FREEДОМ.
Військова співпраця Північної Кореї та Росії — це не тільки порушення резолюцій Ради безпеки ООН, а також небезпечне розширення масштабів війни, а й можливість для Кремля закривати потреби, насамперед у живій силі. За різними оцінками, Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила від 700 до 800 тисяч пораненими та вбитими. Тому посилення заходів стримування проти Північної Кореї необхідне, упевнений глава Військового комітету НАТО.
“НАТО закликало Росію і Північну Корею негайно припинити ці дії. Припинення участі Північної Кореї вимагає посилення санкцій, посилення дипломатичного тиску на Китай і перехоплення постачань озброєнь за допомогою розвідки і військово-морського співробітництва”, — заявив Каво Драгоне.
Росія використовує солдатів із КНДР у Курській області, щоб не оголювати цю ділянку фронту й продовжувати своє просування на інших напрямках, вважають експерти. У Курську область північнокорейських військових відправили восени 2024 року. Відтоді Силам оборони України вдалося не тільки ліквідувати кілька тисяч військовослужбовців із КНДР, а й захопити в полон. Тим часом у розвідці Естонії заявили, що Північна Корея направить на допомогу Росії ще військових до літа. А японський громадський мовник NHK повідомив, що КНДР у 2025 році, ймовірно, почне виробництво безпілотників, розроблених спільно з Росією.
“Росія може постачати безпілотники й ракетні технології Північній Кореї в обмін на північнокорейські війська, які воюють у Курській області. Японське видання NHK, посилаючись на численні джерела, знайомі з російсько-північнокорейськими відносинами, повідомило 8 лютого, що Росія погодилася допомогти Північній Кореї в розробці та масовому виробництві різних типів безпілотників в обмін на підтримку північнокорейськими силами військових дій Росії проти України”, — йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
В Інституті вивчення війни вважають, що Північна Корея використовує війну в Україні як плацдарм для випробування власного військового потенціалу.
“Одна справа — проводити випробування на полігонах, без бойових дій, там усе досить умовно. Інша справа — подивитися, як вони можуть долати наші системи ППО, наскільки точно вони можуть влучити в ціль у бойових умовах. У будь-якому разі перевіряти зброю в бойових умовах набагато ефективніше, ніж на навчаннях. Тому якість їхньої зброї буде поліпшуватися. Плюс покращуватиметься тактика дій північнокорейських солдатів, тому що щойно вони приїхали, то несли великі втрати через те, що використовували дуже стару тактику”, — сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.
Міністр національної оборони Литви Довіле Шакалієне заявила, що Росія розширює своє військове виробництво. Співпрацюючи з Китаєм, КНДР та Іраном, РФ здатна не тільки продовжувати війну, а й відновлювати та розширювати свої можливості. Тому Європа також має активізуватися в цій сфері. Так, у Єврокомісії заявили, що ЄС має намір посилити співпрацю з країнами-членами НАТО, які не входять до складу ЄС. Йдеться про Канаду, Велику Британію, Норвегію, а також США.
“Як було оголошено в Європейській оборонно-промисловій стратегії, розширена співпраця з НАТО з питань оборонної промисловості забезпечується спеціальним структурованим діалогом, започаткованим у 2024 році”, — зазначила Єврокомісія у відповідь на запит видання “РБК-Україна”.
Незмінно важливим пріоритетом для НАТО залишається продовження військової підтримки України, що поставить Київ у сильнішу позицію під час майбутніх переговорів. Крім того, на думку голови Військового комітету НАТО, удари України по військових об’єктах на території Росії підривають російську логістику, послаблюють її здатність здійснювати подальші напади й змушують Москву виділяти більше ресурсів на власну оборону.
Читайте також: КНДР використовує розв’язану Кремлем війну проти України для випробування свого військового потенціалу, — Гетьман
Нагадаємо, Кім Чен Ин заявив про те, що Північна Корея продовжить підтримувати Росію, незважаючи на великі втрати армії КНДР на фронті. Крім того, він пригрозив збільшити свої ядерні сили, щоб протистояти військовому співробітництву США з Південною Кореєю і Японією.