ЗСУ завдали удару в тил підрозділів РФ у Курській області — окупанти не очікували такого маневру: аналіз військового аналітика

Ситуація в Курській області. Графіка: deepstatemap.live

Російська армія почала свій контрнаступ у Курській області саме в той день, коли до Києва прибули високопоставлені чиновники США та Великої Британії. Цим жестом Російська Федерація спробувала показати, що ситуація в Курській області — під її контролем. Але Сили оборони зробили маневр, якого окупанти не очікували. Про це в ефірі телеканалу  FREEДОМ сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Невипадково активність росіян припадає саме на момент візиту до Києва представників адміністрації Сполучених Штатів і міністра закордонних справ Великої Британії. Російська Федерація спробувала показати, що ситуація в Курській області нібито є під контролем російської офіційної влади”, — сказав Снєгирьов.

Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський раніше заявив: ситуація в Курській області є ключовим пунктом досягнення миру в Україні.

“Тому невипадково активізація бойових дій припадає саме на момент візиту до Києва західних політиків. Тобто ця ситуація має на меті навіть не стільки військове, скільки політичне значення”, — доповнив аналітик.

За його словами, контрнаступ росіян розгортається в північно-західних районах Глушківського району Курської області.

“Мета локального наступу російських окупантів — запобігти оперативному оточенню свого угруповання, яке перебуває в Глушківському районі. Його чисельність — від 2 до 3 тис. Силами оборони України створено передумови для взяття під контроль Глушківського району, а це площа приблизно 700 квадратних км, і оперативного оточення російського угруповання та поповнення обмінного фонду”, — зазначив Снєгирьов.

Основні удари російських військ припадають на район населеного пункту Снагость, уточнив він.

“Окупанти прагнуть не дати можливості Силам оборони України вийти на безпосередній контроль траси, що веде до Глушкового. Тоді б котел замкнувся”, — пояснив аналітик.

Ситуація в Курській області. Ілюстрація: deepstatemap.live

Що стосується підрозділів російських військ, які задіяні в цьому контрнаступі, то, за словами Снєгирьова, РФ стягнула найбільш підготовлені підрозділи. Причому — з усієї лінії бойового зіткнення в Україні.

“Це не строковики і не контрактники. Це окремі підрозділи 155-ї бригади морської піхоти, місце постійної дислокації — Владивосток. Підрозділ 810-ї бригади морської піхоти, місце постійної дислокації — Севастополь. Вони були виведені з Покровського напрямку. А 155-та бригада брала активну участь у боях на Вугледарському напрямку. Далі — підрозділ 7-ї дивізії повітряно-десантних військ, які виведені із Запорізького напрямку. Ну, і головне — підрозділи 106-ї дивізії повітряно-десантних військ, які до останнього часу створювали загрозу оперативного оточення українських військ у районі Сіверська”, — сказав аналітик.

Крім цього, за його словами, на Глушківський напрямок у Курській області росіяни перекинули підрозділ другої бригади спецпризначення.

“Тобто це збірна “солянка”: морські піхотинці, десантники, спецпризначенці — найбільш підготовлені підрозділи. Але говорити про те, що це, скажімо, зусилля всієї російської армії, абсолютно немає підстав. Наразі зафіксовано деякі тактичні успіхи окупантів у районі населеного пункту Снагость. Але дані російського генштабу про взяття під контроль десяти населених пунктів не мають підтвердження” — зауважив спікер.

Однак, каже Снєгирьов, незважаючи на всі бравурні заяви російської сторони про контрнаступ на Курщині, Сили оборони України одночасно завдають удару фактично в тил російського угруповання, що атакує позиції ЗСУ. Йдеться про розширення зони присутності Збройних сил України за рахунок нових територій Курської області.

“За даними російських же джерел, Сили оборони України провели успішні інженерні роботи — розмінування місцевості та зняття “зубів дракона” в районі населеного пункту Павлівка, це на українському боці, і здійснили просування в район населеного пункту Весела. Наразі ЗСУ мають тактичні успіхи і суттєві просування в районі населеного пункту Ведмеже. І, відповідно, є загроза для окупантів — вихід ЗСУ в район залізничної станції Глушкове”, — зазначив спікер.

Якщо цей маневр Збройних сил України буде доведено до логічного кінця, тоді російський контрнаступ опиниться фактично у пастці, вважає Снєгирьов.

“Цей маневр українських сил окупанти явно не очікували. Причому удар було завдано в тому місці, де вони були не готові до інтенсивних боїв. За інформацією української сторони, подолавши мінні загородження, інженерно-фортифікаційні споруди, Сили оборони України ввели в бій мотопіхотні підрозділи, які мають серйозну глибину просування”, — сказав аналітик.

Успішні бої також тривають у Суджанському районі, зокрема в районі населених пунктів Черкаська, Коноплянка, Комишівка, Мар’ївка і Борак. Причому самі росіяни відзначають можливість переходу під контроль ЗСУ цих населених пунктів, доповнив Снєгирьов.

“І найголовніше: важкі бої точаться в районі селища Мала Локня. Причому російські окупанти відзначають той факт, що ЗСУ передбачили можливий прорив російських військ і перекинули оперативні резерви. Тож про жодний об’єктивний контроль над населеним пунктом, про який повідомляє російська сторона, наразі не йдеться. Ба більше, саме росіяни відзначають успішний характер контратак Збройних сил України. Ситуація динамічно розвивається, але ще раз наголошую: тактична й оперативна ініціатива — на боці ЗСУ. Маневр з охопленням атакуючих позицій збройних сил Росії виявився повною несподіванкою для генштабу країни-окупанта”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: Росіяни намагаються повернути свої території у Курській області, але успіхів не мають, — Зеленський

Як повідомлялося раніше, Путін поставив завдання звільнити Курську область до 1 жовтня. Однак окупантам катастрофічно не вистачає резервів.

Читайте також: Операція ЗСУ у Курській області триває — оцінки аналітиків та політиків (ВІДЕО)

Прямий ефір