Російська влада обмежила в’їзд до міста Курчатів Курської області, де знаходиться атомна електростанція. Про це пишуть російські ЗМІ. За словами губернатора Олексія Смирнова, штаб “контртерористичної операції” ухвалив таке рішення через побоювання прориву української армії на територію міста, інформує FREEДОМ.
Вже понад три тижні Збройні сили України проводять операцію у Курській області. За словами головнокомандувача Олександра Сирського, за цей час українським військовим вдалося взяти під контроль 100 населених пунктів загальною площею майже 1300 квадратних кілометрів, а також взяти в полон 594 російських військовослужбовців.
За словами президента Володимира Зеленського, таким чином ЗСУ вдалося відтягнути сили армії РФ з інших напрямків та запобігти наступу на прикордонні області.
“Курська операція принесла нам кілька речей, насамперед зупинила окупацію Харківської області. Ми мали інформацію про створення росіянами “буферних зон” у Харківській області та на півночі. Не знали конкретики, але розуміли, що Сумська та Чернігівська області могли бути у планах. Це інформація, яку ми отримували від нашої розвідки та розвідок міжнародних партнерів. Курська операція розв’язала питання неокупації Чернігівської та Сумської областей”, — із заяви глави держави.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначають, що наступ у Курській області останнім часом сповільнився. За словами аналітиків, українське командування планує закріпитися на зайнятих рубежах та стабілізувати ситуацію.
Олександр Сирський стверджує, що російська армія змушена була перекинути 30 тис. солдатів з інших напрямів для відтіснення ЗСУ.
Експерти впевнені: операція серйозно знизила ефективність російської армії на полі бою.
“Після подій у Курській області командування збройних сил РФ було змушене ухвалити рішення про формування груп для прикриття кордону. Йдеться не про 30 тис., а про 100 тис. Тому не дивно, що в останній заяві американської розвідки зазначено: на цей момент в Україні зосереджено 715 тис. російських військ, але найближчим часом РФ планує збільшити їхню кількість до 800 тис. Як бачимо, плани російського командування щодо збільшення чисельності окупаційних військ було зірвано завдяки успішному характеру операції у Курській області”, — зазначає військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
В американській розвідці впевнені, що швидше за все Путін спробує відвоювати ці території, але реалізувати це буде нелегко.
Так, заступник голови ЦРУ Девід Коен заявив, що операція у Курській області може змінити динаміку війни Росії проти України. Тепер, коли бойові дії перемістилися на територію Росії, Путін зіткнеться з негативною реакцією суспільства, а позиції Москви на майбутніх переговорах стануть слабшими.
“Путін протягом усієї цієї війни вірив, що час на його боці, що він дотискатиме українців, що він поступово захоплюватиме все більше і більше українських територій, як тільки лінія фронту буде встановлена на сході, і що підтримка Заходу почне слабшати, а його позиції на переговорах зміцнюватимуться. Я думаю, що цей наступ все змінює”, — із заяви Девіда Коена.
Раніше The Washigton Post, посилаючись на джерела серед високопосадовців, повідомляло, що на тлі Курської операції Вашингтон може змінити характер військової допомоги ЗСУ.
За словами чиновників, США запросили в українського командування інформацію про необхідні ресурси для проведення операції. Рішення про постачання ще не прийнято, але може йтися про збільшення кількості бронетехніки та боєприпасів для успішного утримання позицій.
Читайте також: Росія перекидає війська в Курську область: як зміниться лінія фронту в Україні, проаналізували експерти