ЗСУ провели успішні штурми на Курахівському і Торецькому напрямках — карта війни за 20 листопада (ВІДЕО)

Карта війни за 20 листопада. Скріншот: uatv.ua

Українські захисники вкотре розгромили підрозділ російських морпіхів у Курській області. На Курахівському і Торецькому напрямках було проведено успішні штурми, під час яких було відбито нові позиції російських окупантів. Загалом від початку доби на передовій зафіксовано 88 бойових зіткнень. Про це сьогодні, 20 листопада, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України (Генштаб ЗСУ), інформує FREEДОМ.

З початку доби на передовій відбулося вже 88 боїв. Найбільше російських штурмів відбулося на Времівському та Покровському напрямках.

На Лиманській ділянці українські війська успішно відбили російські штурми в районі Зарічного Луганської області. 

Противник намагався наступати і в районі Тернів Донецької області, а також — Загризового, Кучерівки, Кругляківки, Зеленого Гаю, Стариці та Вовчанська Харківської області. 

На Харківському напрямку бійці Третьої окремої штурмової бригади ліквідували піхоту, укриття, міномети та гармати російських загарбників.

На Торецькому напрямку бійці 28-ї окремої механізованої бригади провели успішну штурмову операцію: відбили позиції окупантів і стабілізували ситуацію на одній із ділянок фронту.

“Противник відчайдушно намагався зупинити наших воїнів дронами, але безрезультатно. Якісна підготовка, планування та мотивація зіграли вирішальну роль. Позиції під нашим контролем, двох окупантів ліквідовано, ще двоє здалися, а решта втекли”, — з повідомлення комунікаційного підрозділу 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

На Курахівській ділянці бійці 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади також взяли під контроль одну з найважливіших позицій.

“Завдяки ретельному плануванню наші воїни непомітно наблизилися до позицій противника, одразу ліквідували командира російського відділення та його заступника і взяли в полон трьох окупантів. Колишні в’язні розповідають: контракт у в’язниці підписали без їхньої згоди — ніхто не питав. А на штурм кинули зі зв’язаними руками і без зброї. Розв’язали руки, і видали автомати за хвилину до висадки з бронетранспортера і сказали закріплюватися в посадці”, — з повідомлення комунікаційного підрозділу 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади ЗСУ.

На Північному напрямку воїни 114-ї бригади знищили дві бойові машини піхоти (БМП) російських окупантів. 

Зі свого боку українські прикордонники показали тренування бійців Краматорського загону: як вони освоюють зенітно-артилерійські гармати. 

“Найефективніше, я думаю, гармати працюють по наземних цілях. По наземних, рухомих цілях, наприклад, по ворожих БМП. Перевага таких гармат — хороша швидкострільність. Купчастість. Влучність. Вони дуже ефективні. З того боку ніхто не скаржився”, — розповів прикордонник із позивним “Тарик”.

У тимчасово окупованому Криму російські загарбники вирішили посилити захист незаконно побудованого Керченського мосту. Українські партизани руху “Атеш” зафіксували перекидання систем протиповітряної оборони (ППО) з Євпаторії в район Керчі.

“Під час розвідки Євпаторійського району агент руху “Атеш” з’ясував, що окупанти перекинули військову техніку і системи ППО в район Керчі для додаткового прикриття мосту. Це залишило авіаремонтний завод і прилеглий аеродром практично без охорони і техніки. На території заводу залишилися тільки фюзеляжі літаків і стара зенітна установка, яка, ймовірно, призначена для боротьби з дронами. Раніше на цій території окупанти розміщували армійську авіацію, яку пізніше розосередили по інших військових аеродромах після успішних ударів Сил оборони України. Ми активно сприяли цим ударам, передаючи оперативну інформацію”, — з повідомлення партизанського руху “Атеш”.

Загальні втрати російської армії з початку повномасштабного вторгнення перевищили 725 тисяч осіб. За добу було ліквідовано 1 690 російських солдатів, знищено вісім танків, 27 бронемашин, 49 артилерійських систем і десятки одиниць іншої техніки.

Читайте також: Росіяни під Часовим Яром фактично позбавлені можливості ротації та евакуації — деталі від аналітика

Прямий ефір