На Куп’янському напрямку відбуватимуться жорстокі бої, але Збройні сили України не дозволять російським підрозділам розвивати наступальні можливості. Ініціативу на цьому напрямку має Україна. Про це сьогодні, 20 серпня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
За його словами, на цьому напрямку російське командування, з одного боку, хоче продемонструвати здатність наступати та захоплювати нові території, з іншого боку, намагається відтягнути українські війська від Бахмута.
“Бахмут має для Путіна дуже велике символічне значення. Його втрата для нього — це стратегічний воєнно-політичний прорахунок. Не тактичний, оскільки це не такий великий успіх, а військово-політичний: втратити Бахмут, за який билися цілий рік. Для нього це провал”, — вважає Маломуж.
Саме тому Росія кинула на Куп’янський напрямок найпотужніші сили: угруповання в 110 тис. військових, зокрема залишки російської військової еліти.
“Вони там просуваються по 800 метрів — кілометру, після чого ми їх відбиваємо на вихідні позиції. По низці напрямків ми просуваємось на кілька сотень метрів чи кілометри, і вони відходять далі”, — коментує генерал армії України.
Він наголосив: на Куп’янському напрямку Україна створила хороші лінії оборони, ініціатива залишається у ЗСУ.
“Ми стоїмо дуже жорстко. Ми тримаємо ініціативу навіть за маневрування військами. Рух [противника] в межах кілометра-півтора в різних напрямках, туди-сюди або флангами, нічого не означає на полі бою. Фронт там стоїть жорстко, посилений новими можливостями, включно з іноземним озброєнням. Думаю, зараз там буде дуже потужний бій, але ми не дамо ворогові можливості розвиватись у наступальному форматі”, — упевнений Микола Маломуж.
Нагадаємо, генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж також зазначив, що кинувши всі сили на схід України, російська армія відчуває брак резервів на півдні. Нові можуть з’явитися не раніше ніж за 2-3 місяці. Поки що російські війська змушені там маневрувати, щоб закривати дірки в обороні.