Зростання цін та дефіцит продуктів у Росії: Путін звинувачує самих росіян (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Постачання курячих яєць з Білорусі до Росії за перші дев’ять днів січня зросли майже вдвічі, повідомив Россільгоспнагляд. Олександр Лукашенко наказав керівництву “Вітебської птахофабрики” поділитися продукцією із сусідами через дефіцит у РФ. За підсумками минулого року ціни на яйця у Росії зросли майже на 60%. У подорожчанні та дефіциті Путін звинуватив самих росіян. Мовляв, почали купувати більше. Але це брехня, кажуть експерти. Купівельна спроможність росіян знижується, передає FREEДОМ.

Після яєць з полиць російських магазинів зникла курятина. Російська влада намагалася подати дефіцит яєць як випадковий епізод. Але вирішити проблему не можуть уже кілька тижнів. Імпорт із Азербайджану та Туреччини не допоміг знизити ціну продукції, та й попит задовольнити повністю не вдалося.

“Питання — як на це реагує економіка та суспільство. Якщо воно реагує мемами, як і в США, це одна історія. А коли вся держава змушена напружуватися та вирішувати проблеми вартості курячих яєць, і при цьому ми бачимо, як на 20-градусному морозі люди 2 години стоять у черзі, щоб купити лоток яєць подешевше, то це не є індикатором того, що у вас в економіці все добре”, — каже фінансовий експерт Сергій Фурса.

Ціни зростають на більшість товарів у Росії. Кремль намагається виправдати критичне становище на ринку збільшенням зростання споживання та невчасною реакцією на нього місцевої влади. Але це не так. Купівельна спроможність знизилася, інфляція з’їдає зарплати та пенсії росіян. Левова частка федерального бюджету йде на війну Росії проти України. І зростання цін на продукти харчування та промислові товари — також відповідальність Путіна, який розв’язав повномасштабну війну проти України. Адже, наприклад, подорожчання курячих яєць — це прямий наслідок західних санкцій щодо країни-агресора. Птахофабрики залежать від імпортних товарів, наприклад кормових добавок, які раніше доставлялися з Європи.

“Те, що раніше постачала Бельгія, — наприклад, амінокислоту, необхідну для виробництва курятини, тепер постачає Китай. А з огляду на те, що європейська частина Росії, де є основний споживач, знаходиться далеко від Китаю, відповідно, починають збільшуватися витрати, пов’язані з доставкою цього продукту з Китаю до європейської частини Росії. Китай, розуміючи, що він фактично є монополістом у постачанні великої кількості різної продукції, необхідної для виробництва, підвищує ціни”, — каже Ілля Несходовський, економічний експерт.

Західні санкції вже призвели цілі галузі російської промисловості до кризи. Росія війну закінчувати не планує, отже, обмежень щодо агресора буде ще більше.

“Тут уже йде змагання — Європа запроваджує санкції, Росія починає оминати. Треба розуміти, що Росія, коли оминає, на 100% не компенсує втрати від санкцій, оминає якусь частину. Європа дивиться, як Росія це робить, і намагається прикрити ці дірки. Росія реагує та десь нові дірки шукає. Таке інтелектуальне протистояння”, — зазначив Фурса.

Кремль вирішив витрачати бюджетні кошти виключно на війну проти України. На соціальний захист, освіту, охорону здоров’я витрати вже урізані та знижуватимуться.

На зустрічі з жителями Чукотки Путін підкреслив, що при вирішенні питань потрібно керуватися “міркуванням пріоритетів найбільшої важливості тут і зараз”. Очевидно, що для Путіна якість життя росіян пріоритетом не є.

Читайте також: Інфляція, падіння рубля, дефіцит продуктів: як фінансування війни вбиває російську економіку

Прямий ефір