Зовнішня політика Гарріс дещо відрізнятиметься від тієї, яку веде Байден — розбір експерта

Камала Гарріс і Джо Байден. Фото: x.com/JoeBiden

Якщо Камала Гарріс, представниця Демократичної партії, переможе на виборах президента США, то вона продовжить підтримку України. Але, на відміну від її однопартійця, чинного президента Сполучених Штатів, її зовнішня політика може бути зовсім іншою. Таку думку сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

Він зауважив, що Камала Гарріс і Джо Байден є представниками різних політичних груп Демократичної партії, а також вона — з іншого покоління лідерів.

“Це може відіграти певну роль у змінах, які можуть статися. Наприклад, Байден переконаний, що потрібні серйозні зв’язки з трансатлантичними партнерами, традиційними європейськими союзниками, НАТО, Європейським Союзом. Дуже важливою, на його думку, є коаліція держав, яка виникла після початку російського масового вторгнення в Україну. Гарріс з ним не розходиться публічно в цьому питанні, вона теж погоджується з цим, проте, напевно, її драйв, її бажання зміцнити трансатлантичну солідарність може бути не таким помітним, як у Байдена, який виріс як політик ще в роки холодної війни, коли західне згуртування проти радянської загрози було принципово важливим”, — пояснив свою думку Дубовик.

Також, за його словами, Гарріс не обтяжена страхами ескалації, які корінням сягають років холодної війни та ядерного протистояння між СРСР і США.

“Тому, можливо, теоретично вона може сміливіше трохи діяти з погляду відкидання цих страхів щодо ескалації з боку Росії, у тому випадку, якщо Америка щось дасть чи не дасть, якусь зброю чи дозвіл використовувати цю зброю для України. Тож у цьому сенсі можуть бути якісь нові моменти”, — вважає експерт.

Він припустив, що Гарріс може вести дещо іншу політику, ніж Байден, стосовно не лише України, але й інших країн — Ізраїлю, Палестини, загалом Близького Сходу.

“Камала Гарріс займає більш критичну позицію щодо воєнних дій, які Ізраїль проводить у секторі Гази, тому вона може зайняти жорсткішу позицію щодо Ізраїлю. Ніхто не прогнозує, що Ізраїль перестане бути важливим союзником Америки. Такого розриву ми не очікуємо. Проте більший тиск може бути для того, щоб Ізраїль припинив воєнні дії або принаймні вів їх якимось іншим чином, щоб не гинули цивільні жителі”, — висловив думку Дубовик.

Але загалом він впевнений, Гарріс продовжуватиме політику адміністрації президента Байдена, частиною якої вона є.

Читайте також: Чого очікувати Україні після виборів від Гарріс і Трампа — аналіз Левуся

Нагадаємо, у США 5 листопада — день виборів президента. Громадяни країни визначать, хто найближчі чотири роки відповідатиме за зовнішню та внутрішню політику США: республіканець Дональд Трамп чи демократ Камала Харріс.

Прямий ефір