Знищення російського підводного човна в Криму — унікальна операція, яку внесуть у підручники, — Зеленько

Підводний човен "Ростов-на-Дону". Фото: defence-ua.com

За всіма канонами сучасної військової науки, для знищення таких об’єктів, як підводні човни або великі надводні кораблі, має діяти спеціальна протичовнова авіація. Таких випадків, як Україна знищила підводний човен “Ростов-на-Дону” у тимчасово окупованому Севастополі, історія не знає. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив ексспівробітник зовнішньої розвідки Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР Олександр Зеленько.

За його словами, за часів СРСР були спеціальні літаки, повністю забезпечені протичовновими ракетами.

“Має бути літак радіолокаційної розвідки формату АВАКС. Повинна бути підтримувальна винищувальна допомога. Тобто це має бути група авіації, яка працює на знищення однієї цілі. І ось те, що вдалося зробити українським пілотам, коли фактично один літак здійснив пуск ракет із влучанням у підводний човен — це абсолютно унікально для сучасного військового мистецтва. Подібних речей в історії не було”, — звернув увагу Зеленько.

Він зазначив, що такий варіант знищення підводних човнів не розглядався навіть на Заході, завжди працювали комплексом засобів.

“Це величезна перемога. Це нове слово у військовому мистецтві. І це те, що буде записано тепер у підручниках”, — упевнений колишній розвідник.

Читайте також: Пошкоджено десантний корабель і підводний човен РФ у Севастополі — удар підтвердило ГУР МОУ

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Севастополі внаслідок нічної атаки уражено великий російський десантний корабель і пошкоджено підводний човен РФ.

Прямий ефір