Зняти обмеження для ЗСУ на удари західною зброєю по військових об’єктах у РФ закликав Боррель — подробиці

Жозеп Боррель. Фото: gettyimages.com

Операція ЗСУ на території Курської області Росії показала: наратив Путіна про те, що Україна “все одно не зможе здобути перемогу” — хибний. Про це сьогодні, 29 серпня, перед неформальною зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу в Брюсселі заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент FREEДОМ.

“Першим пунктом нашої нинішньої, дуже насиченої зустрічі, стане Україна, її військова підтримка, дипломатичний підхід, зняття обмежень (на використання західної зброї, — ред.) та посилення нашої підтримки цих сміливих людей, які здивували світ, розпочавши зухвалу атаку на Росію, показавши, що путінський наратив був повністю хибним”, — наголосив Боррель.

Цю тезу очільника європейської дипломатії підтримав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який також був запрошений на зустріч і провів спільний брифінг.

“Ми довели це ще раз, всупереч усім складнощам, всупереч усім, хто казав, що склалася патова ситуація, що ви, мовляв, не можете перемогти, що Росія в кінцевому підсумку доб’ється успіху, і тому стратегію необхідно переглянути… Ці аргументи були спростовані так само переконливо, як і російські війська в районі Курська”, — заявив Кулеба.

Своєю чергою Боррель нагадав, що кілька днів тому Росія здійснила масовану повітряну атаку проти України, використавши понад 300 ракет і дронів. Загалом же за весь час від початку повномасштабного вторгнення РФ випустила по Україні 14 тис. дронів і майже 10 тис. ракет.

У такій ситуації Збройні сили України мають повне право атакувати військові цілі на території Росії, щоб запобігти обстрілам. Тому критично важливо отримати дозвіл від усіх країн на використання зброї на території Росії, вважає глава європейської дипломатії.

“Зброя, яку ми постачаємо Україні, має бути використана повною мірою, і обмеження мають бути зняті, щоб українці могли вражати території, звідки їх бомбить Росія. В іншому випадку зброя марна”, — акцентував він.

Європейський Союз, за словами Борреля, почав фінансувати військове виробництво на території України, завантажуючи в такий спосіб її промисловість. На це вже було виділено близько 1,4 млрд євро, отриманих з відсотків від іммобілізованих російських активів.

Зараз на порядку денному стоїть питання розблокування 5 млрд євро з Європейського фонду миру для оплати проведених постачань озброєнь. Ці оплати, як і раніше, блокує Угорщина.

Глава МЗС України вважає, що європейським країнам необхідно прискорити постачання обіцяних озброєнь. Зокрема, йдеться і про системи протиповітряної оборони Patriot (“Петріот”).

“Тому ті, хто може спробувати звинуватити Україну в недостатньому успіху, повинні завжди пам’ятати, що успіх Росії залежить від одного — від готовності партнерів ухвалювати сміливі рішення. Якщо рішення приймаються, Україна успішна на землі. Якщо вони не ухвалюються, то не скаржтеся на Україну, скаржтеся на себе”, — наголосив Кулеба.

Міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже наголосила, що Збройні сили України зарекомендували себе як надійні партнери, які використовують отримане озброєння акуратно і сумлінно. 

“Право України на самооборону регулюється статтею 51 Статуту ООН, включає право вражати військові об’єкти на території Росії. Українці дуже-дуже акуратні й уважні в тому, щоб не переслідувати цивільних, у тому, щоб не робити того, що роблять росіяни на [окупованій] території України. Це нормальна військова контракція. На нашу думку, цей контрнаступ також регулюється правом на самозахист”, — заявила міністерка.

Читайте також: Україна просить Захід дати дозвіл на використання зброї партнерів для ударів углиб РФ — подробиці (ВІДЕО)

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що дозвіл використовувати далекобійну зброю для ударів по військовій інфраструктурі на території Росії насамперед потрібен для захисту українського мирного населення.

Прямий ефір