На військовій техніці Збройних сил України дедалі частіше з’являється білий хрест. Відповідний символ у своїх повідомленнях навіть почали використовувати деякі представники влади. Українці встигли назвати контрдії ЗСУ “хрестовим походом українців проти росіян”, з посиланням на “ТСН.ua” повідомляє FREEДОМ.
У хреста такої форми дуже давня та славетна історія. Рівнокінцевий хрест називається “катакомбний”, або “знамення перемоги”.
Відповідний символ з’явився за часів римського імператора Костянтина (306-337 роки нашої ери). За легендою, тоді ще язичнику Костянтину у 312 році перед битвою зі своїм суперником Максенцієм, правителем Італії, прийшло видіння Христа: “Під цим знаком переможеш”. Тоді він звелів своїм воїнам нанести зображення рівнокінцевого хреста на щити і здобув перемогу.
Після цього Костянтин дозволив сповідувати християнство в усій Римській імперії. Відтак цей хрест став символом торжества християнства над язичництвом.
На українських землях білий рівнокінцевий хрест історично вважається хоругвою козацтва. Його зображено, зокрема, на прапорі 1651 року, який зберігається у Стокгольмському музеї.
Такий хрест є на прапорі гетьмана Богдана Хмельницького.
Підтримують традиції й сучасні українські керівники. Так, очільник Офісу президента України Андрій Єрмак оприлюднив білий хрест у своєму Телеграмі на знак підтримки масштабного контрнаступу ЗСУ.
“Зимовий похід” у нашій пам‘яті. Осінній похід — справа справжніх героїв. Пам‘ятаємо нашу історію, пам‘ятаємо героїв Армії УНР, “Лицарів Ордену Залізного Хреста”. Пам‘ятаємо Перший зимовий похід по тилах “білих” та “червоних”. Нашу історію не стерти. Ми переможемо всіх ворогів. “Хрестоносці”, — написав Єрмак.