Значно вплинути на економічну ситуацію в РФ можуть удари по мережі нафтопроводів, — нардеп

Пожежа на НПЗ у Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мережа нафтопроводів у РФ, які фактично наповнюють російський бюджет, є досить вразливими для ударів безпілотниками. Про це сьогодні, 29 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради України “За деколонізацію і демонтаж Російської імперії” Олег Дунда.

Він зазначив, що заборона на експорт нафтопродуктів із Російської Федерації стала наслідком ударів дронів по нафтопереробних заводах та нафтобазах. Однак, на думку Дунди, ці удари навряд чи змінять кардинально економічне становище у РФ і ситуацію на полі бою.

“Бо НПЗ розташовані по всій території Російської імперії. Для того, щоб добити до Далекого Сходу, нам потрібні все-таки більші дрони. Це не говорить, що їх не буде. Вони будуть, але для цього потрібен певний час. Плюс ще потрібно враховувати, що є Білорусь, яка має два своїх НПЗ, які зможуть закривати якоюсь мірою дефіцит Російської імперії в нафтопродуктах… Плюс є Казахстан, плюс є Китай, які за різними давальницькими схемами готові будуть брати участь у виробництві нафтопродуктів. Тому остаточно закрити для них виробництво нафтопродуктів буде досить складно. Більш перспективний момент — рано чи пізно ми до цього прийдемо — це мережа нафтомагістралей по всій Російській імперії, які контролювати й захищати досить складно, але які досить уразливі до тих чи інших ударів”, — сказав голова міжфракційного об’єднання Верховної Ради “За деколонізацію і демонтаж Російської імперії”.

На його думку, саме удари по нафтомагістралях можуть сильно вплинути на економічну ситуацію у РФ.

“І плюс важливий економічний фактор — це те, що ми сподіваємося, що ми прийдемо до того, коли після виборів усе-таки в США відкриють вентиль, почнуть бурити свердловини та обвалять ціни на нафту. Це буде великим сприянням нашій спільній перемозі”, — сказав Дунда.

Читайте також: Ціни на бензин у РФ б’ють рекорди: причини назвав експерт

Раніше експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев заявив, що ще навесні через атаки на нафтопереробні заводи Росія ввела внутрішню заборону на експорт бензину і станом на зараз вона не може відновити потужності. Тож заборона буде продовжена щонайменше до зими.

Прямий ефір