Значення тактичної ядерної зброї недооцінюється, — думка

Олександр Алєсін. Фото: Беларусь сегодня

У світі недооцінюється значення тактичної ядерної зброї (ТЯЗ). Усі говорять про стратегічну, але ж тактична не піддається жодним обмеженням — немає міжнародних документів, які обмежують чисельність і самих боєголовок, і носіїв. Про це сьогодні, 13 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.

“Найстрашніше, що носіями тактичної ядерної зброї є звичайні артилерійські снаряди калібром починаючи зі 152 мм, мінометні міни калібру 240 мм, не кажучи вже про авіаційні бомби й боєголовки тактичних ядерних ракет. Вважають, що Росія має найбільший у світі запас тактичної ядерної зброї. За деякими даними, з якими я не згоден, Росія має 25 тис. ядерних боєприпасів тактичного призначення”, — зазначив він.

Саме через те, що поріг обмеження тактичної ядерної зброї нижчий, ніж стратегічної, у Європі занепокоїлися розміщенням ТЯЗ на території Білорусі, вважає Алесін.

“Поки ядерна зброя перебувала на території Російської Федерації, і не могла практично досягти території Західної Європи та інших країн, тому що дальність носіїв таких ракет, припустимо, як “Іскандер-М”, становить 500 км. Ця дальність захоплює частину країн Балтії, Скандинавії, Польщу, Україну, але не захоплювала країни Західної Європи. У разі висунення носіїв ядерної зброї на територію Білорусі радіус дії цієї зброї збільшується на 600 км, і тепер під її удар можуть потрапити об’єкти на території Центральної та Західної Європи”, — пояснив незалежний військовий аналітик.

Він додав, що востаннє ядерна зброя розміщувалася на території інших держав за часів СРСР, тоді її відправляли в країни так званого “Варшавського договору”.

Читайте також: Що задумав Лукашенко: думка опозиціонера про російську “ядерку” для Білорусі

Нагадаємо, на території Білорусі перебувають до 4 тисяч російських військових, що у 20 разів менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Прямий ефір