Лише військові успіхи Збройних сил України (ЗСУ) можуть змусити Росію сісти за стіл переговорів. Китай може натиснути на РФ, але тільки якщо побачить у цьому вигоду для себе. Водночас невідомо, чи братиме участь Москва у другому Саміті миру, адже він ламає російську стратегію. Про це сьогодні, 2 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
“Змусити Росію сісти за стіл переговорів можуть військові успіхи України. Ось тут партнери можуть допомогти Україні. Треба ворога зупинити й змусити його зазнавати поразки”, — заявив він.
Китай може вплинути на Росію, але зробить це лише тоді, коли побачить вигоду для себе у завершенні війни РФ проти України.
“Саме Китай має найбільший вплив на Росію. Китай розглядає війну між Росією та Україною через призму свого протистояння зі Сполученими Штатами Америки”, — зазначив експерт.
Проведення другого Саміту миру дуже важливе для формування мирного процесу з урахуванням міжнародного права.
“Саміт миру — це не майданчик про переговори про мир, це форма мирного процесу. Це майданчик, де можна домовлятися про майбутні мирні переговори, узгоджувати в закритому режимі порядок денний цього саміту”, — сказав Фесенко.
Він упевнений, що Саміт миру ламає російську стратегію примусити Україну до миру на своїх умовах.
“Якщо Саміт миру відбуватиметься у Саудівській Аравії або в Катарі, організатори можуть постаратися залучити Росію до участі. Росія відмовляється публічно брати участь у Саміті миру, тому що це ламає російську стратегію. Росія хоче переговорів сам на сам, причому на своїх умовах і на своєму майданчику. Вони дуже хочуть нас примусити до поступок. А ось той формат мирного процесу, який розвивається на основі Саміту миру, базується на повазі до Статуту ООН. Статут ООН говорить про територіальну цілісність. І це відповідає інтересам України й суперечить інтересам Росії. Ось у цьому головна проблема”, — пояснив політолог.
Змінити свою позицію щодо Саміту миру Росія може тільки під тиском Китаю і країн Близького Сходу, підкреслив Фесенко.
“Якщо Китай буде активно впливати на Росію, країни Близького Сходу закликатимуть Росію взяти участь у цьому саміті, можливо, Росія змінить свою позицію. У будь-якому разі, я думаю, питання буде вирішуватися після завершення президентських виборів у США”, — констатував він.
Читайте також: Перспективи переговорів Києва і Москви: Україна готує другий Глобальний саміт миру (ВІДЕО)