Іран запросив у Росії системи протиповітряної оборони, пише The Wall Street Journal. Джерела видання повідомили, що Москва вже почала поставки. З візитом до Тегерана прибув секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу. Зміцнення зв’язків із Російською Федерацією — один із пріоритетів зовнішньої політики Ірану, заявив президент держави, інформує FREEДОМ.
У ніч на 31 липня в Тегерані було вбито лідера політичного крила терористичного угруповання ХАМАС Ісмаїла Ханію і його охоронця. The New York Times і Daily Telegraph, посилаючись на джерела, написали, що вони загинули від підриву бомби, яку заздалегідь встановили в готельному номері.
Інші ЗМІ повідомляли про ракетний удар, а влада Ірану заявила, що Ханію вбили снарядом малої дальності.
Голова політбюро ХАМАС несе персональну відповідальність за організацію нападу на Ізраїль, впевнені в Тель-Авіві.
Очікувано, що в ліквідації Ханії ХАМАС та Іран звинуватили Ізраїль. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї віддав наказ завдати прямого удару по Ізраїлю, повідомляє Financial Times.
Один з іранських дипломатів заявив The Wall Street Journal, що відповідь Тегерана буде “швидкою і жорсткою”.
Менше, ніж за тиждень після ліквідації Ханії, до Ірану прибув секретар Ради безпеки Російської Федерації, ексміністр оборони Сергій Шойгу. Він зустрівся з президентом країни і начальником штабу армії.
І хоч сам ексглава Міноборони РФ сказав, що приїхав розвивати співробітництво у сфері економіки і транспорту, головна мета переговорів — постачання Тегерану російського озброєння, вважають аналітики. Умиротворення Ірану — не в інтересах Російської Федерації.
“Вони підштовхують іранців до ірраціональних кроків, які шкодять самим іранцям, вони грають на страхах. Кажуть, що у вас, мовляв, хитка політична ситуація, у вас половина населення, м’яко кажучи, не підтримує ваш режим, а війна згуртує режим, війна допоможе залишитися при владі”, — зазначив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Як пише The Wall Street Journal, Москва вже почала постачати Тегерану радари і засоби ППО. Йдеться про оперативні ракетні комплекси “Іскандер” і комплекси радіоелектронної боротьби “Мурманськ-БН”, стверджують ізраїльські ЗМІ.
“Жодного з цих видів озброєння і військової техніки на озброєнні Ірану немає… А це означає лише одне: якщо РФ справді перекинула до Ірану “Іскандер” і “Мурманськ-БН”, то тільки разом із власними військовослужбовцями”, — йдеться в публікації Defense Express.
Те, що в Ірану є проблеми з ППО, з РЕБ, з радіолокаційними станціями — це точно, акцентував Сергій Данилов.
“Якщо припустити, що вони випросили у росіян те, чого їм самим не вистачає, то, я думаю, що вони взяли з них великі гроші”, — сказав експерт.
Крім загрози від Ірану, Ізраїль також готується до можливого нападу і з боку іншого союзника Тегерана — терористичного угруповання “Хезболла”. Ізраїльське видання Walla пише, що служби безпеки Ізраїлю вже підготували до експлуатації підземний бункер в Єрусалимі. Представник ЦАХАЛ Даніель Хагарі заявив, що Ізраїль готовий відбити будь-яку загрозу.
Читайте також: Росії вигідна велика війна на Близькому Сході — розбір експерта