Зміцнення сил ЗСУ: як трансформувалася армія України за рік повномасштабної війни (ВІДЕО)

Украинские военные. Фото: Facebook/Генштаб ВСУ

Україна піднялася на 15 місце у рейтингу найсильніших армій світу. Такі дані наводять аналітики сайту Global Fire Power. При цьому минулого року ЗСУ займали 22 позицію серед армій 145 держав. Як зазначають автори, війна проти України продемонструвала військові обмеження Росії, незважаючи на її переважаючу кількість живої сили, передає FREEДОМ.

Повномасштабна військова агресія Росії проти України докорінно змінила якісний та кількісний склад ЗСУ. За оцінками міністра оборони Олексія Резнікова, у Збройних силах сьогодні налічується близько 700 тисяч особового складу, при тому, що наприкінці 2021 року військових було всього 246 тисяч. Частина тих, хто бореться на полі бою, пройшли навчання за кордоном на найкращих зразках західної техніки, яку з березня минулого року партнери постачають Києву.

“Виросла вогнева міць в плані якісних показників, тому що за кількістю того, що нам треба більше стволів гармат, більше артилерійських систем, але при цьому виросла влучність стрільби, зменшилася витрата снарядів. При тому, що деякі системи виділяються для контрбатарейної боротьби і при цьому витрати у “рашистів” по артилерії ростуть… У нас виросла не стільки вогнева міць, як якість розпорядження нею”, — каже Іван Киричевський, військовий експерт, аналітик військового порталу Defence Express.

Спочатку повномасштабного вторгнення найсучаснішими зразками ствольної артилерії на озброєнні ЗСУ були радянські установки виробництва 80-х років минулого століття. У квітні 2022 року українська армія отримала американські 155-міліметрові гаубиці. Встановлення вдвічі легше, ніж її радянські аналоги. Розширилася і збільшилася номенклатура снарядів — їхня точність у рази перевищує ті, які використовує російська армія.

“Якщо у війні 2014 року на пальцях однієї руки можна було перерахувати випадки, коли наші артилеристи могли влучити в рухому мету — танк, наприклад, який рухався на полі бою — то зараз це відбувається чи не щодня, наскільки точні ці гаубиці. Є боєприпаси Ескалібур, це взагалі вершина технологічної майстерності — це ракета, яка вистрілюється зі ствола звичайної гаубиці, летить на відстань 40 або навіть 60 км і з точністю 1 метр потрапляє у потрібну ціль”, — наголосив військовий експерт Павло Нарожний.

Українська армія без перебільшень здивувала світ не лише сміливістю, а й військовою майстерністю. ЗСУ максимально використовує можливості західної техніки.

“Якщо пам’ятаєте таку історію, яка перевернула світове військове мистецтво — це те, як Збройні сили України використовують М142 HIMARS (“Хаймарс”). Взагалі-то в американській армії “Хаймарс” — це така штука, щоб хірургічно знищити невеликий дот противника в умовах міської забудови або загальновійськового бою. А ЗСУ знайшли формат як їх застосовувати, і “Хаймарс”, як оперативно-тактичний комплекс із дальністю стрільби на кілька десятків кілометрів по позиціях противника, перетворився на цікавий інструмент, як висипати кілька десятків кілограмів вибухівки на “рашистів” там, де вони найбільш вразливі”, — сказав Киричевський.

Західні зразки колісної, гусеничної техніки, протитанкові ракетні комплекси, гранатомети, системи протиповітряної та протиракетної оборони, самохідні артилерійські установки, дрони — допомога партнерів перетворила ЗСУ на сучасну армію з колосальним бойовим досвідом. Тому оновлена українська армія після перемоги над Росією стане основою захисту східних рубежів Європи, упевнені експерти.

Українські Збройні Сили після закінчення повномасштабної війни налічуватимуть близько півмільйона особового складу, вважають експерти. Також у рази збільшиться фінансування армії та оборонно-промислового комплексу. Після таких трансформацій вступ України до НАТО стане неминучим.

Читайте також: Російські окупанти планують відвести свої війська на 25-30 км від лінії фронту на півдні України, — Гетьман

Прямий ефір