Пілотування дронів із перешкодами та під впливом засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). В оперативному командуванні “Захід” вчать керувати безпілотниками в умовах імітації реального бою. Для цього в навчальному центрі створили спеціальну смугу перешкод, повідомляє FREEДОМ.
Знищувати ворожу техніку на ходу — один із пунктів навчання операторів окремого батальйону безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
“Наше навчання розбите на кілька етапів. Воно починається з базових льотних практик. Потім іде другий етап — це складніші льотні практики, а потім іде практика застосування, де наші пілоти вчаться протидіяти ворожому РЕБ, працювати в екіпажах”, — розповів інструктор Центру стрілецької підготовки В’ячеслав.
Для тренувальних польотів в оперативному командуванні “Захід” облаштували спеціальну смугу перешкод. Вона обладнана майже півсотнею об’єктів-пасток, які слід подолати пілотам.
Завдання виконують в умовах, максимально наближених до бойових. Пілотування відбувається в зоні дії засобів радіоелектронної боротьби. Операторів дронів навчають інструктори з бойовим досвідом. Екіпажі FPV-дронів проходять підготовку за допомогою спеціальних комп’ютерних програм.
“У пілота одразу ж з’являється інтерактивна карта з першою перепоною, і тут уже починається взаємодія екіпажу — оператора другого номера з першим пілотом, який повністю веде пілота до перепони, пояснює йому, куди потрібно пролетіти, що це за перепона”, — пояснив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) з позивним “Спот”.
На базі центру підготовки операторів БпЛА діє і майстерня з ремонту. Тут без перерви працюють 3D-принтери — друкують деталі для безпілотників. Боєць із позивним “Пікассо” запевняє — його вироби завдадуть непоправної шкоди ворогу.
“Постійно, практично 24/7 друкуються розхідники — ніжки, хвостовики. Більш точний принтер, на ньому можна друкувати дрібні деталі. І ось зараз, наприклад, виробляємо свої запчастини для тренувальних дронів. І запчастини для складання самих цих дронів”, — розповів він.
Військові зазначають: навчання операторів дронів ведеться постійно, оскільки світ безпілотних систем постійно змінюється.
“Є цілі, які можна завжди вражати, є засоби РЕБ для того, щоб пілоти вже готувалися і вчилися працювати не просто в тепличних умовах, а в умовах, максимально наближених до бойових. Світ безпілотних систем постійно змінюється, ворог вигадує певні методи, чим може заважати нам виконувати завдання. У нас є можливість постійно тренуватися, вдосконалювати свої навички”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Тінейджер”.
Новачки освоюють різні моделі дронів. Для цього в навчальному центрі є віртуальні програми-симулятори польотів. Зазначають: найкращі оператори БпЛА — це любителі комп’ютерних ігор.
“Геймери рулять. І можливо, якщо ти вчора був горем для мами, то сьогодні — ти велика знахідка для армії та велика небезпека для ворога”, — додав “Тінейджер”.
Читайте також: Робота артилеристів прикордонного загону-бригади “Помста” в Серебрянському лісі — репортаж (ВІДЕО)