Зміна політичних сил Німеччини в Європарламенті не вплине на ставлення до України, — Мережко

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Згідно з підсумками виборів до Європейського парламенту, в Німеччині друге місце посіла проросійська партія “Альтернатива для Німеччини”, відтіснивши на третє місце Соціал-демократичну партію чинного канцлера Олафа Шольца. Водночас певна перестановка сил у політичній еліті суттєво не змінить ставлення до України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Я не бачу жодної небезпечної тенденції в тому, що відбулося в Німеччині на виборах до Європарламенту. Це частина своєрідного маятника в демократичному суспільстві. Цей маятник політичних симпатій — цілком закономірне явище. Є певні цикли. Маятник похитнувся з боку лівоцентристських сил, які представляла собою Соціал-демократична партія, у бік правоцентристських сил, яку представляє Християнсько-демократичний союз (ХДС)”, — прокоментував експерт.

За його словами, ця ситуація істотно не змінить ставлення Німеччини до України загалом.

“Хочу зазначити, що ХДС завжди підтримувала Україну, особливо з початку повномасштабної війни РФ проти України. Свого часу я зустрічався з лідером цієї партії. На мене справило дуже сприятливе враження те, що ця партія принципово підтримує Україну і прекрасно розуміє, як це важливо для самої Німеччини”, — пояснив гість ефіру.

Він акцентував, що жодних негативних змін у деякій перестановці політичних сил щодо України не відбулося.

“Так, дійсно, “Альтернатива для Німеччини” — це така радикальна ультранаціоналістична німецька партія. Вона набрала трошки більше. Але це не та партія, яка робить погоду в німецькій політиці. Ба більше, вона перебуває під підозрою, бо фінансувалася путінським режимом. Тому зараз ця партія перебуває на особливому контролі у відомстві з охорони Конституції в Німеччині”, — резюмував Олександр Мережко.

Читайте також: Успіх правих партій у ЄС: як може змінитися ситуація в Європарламенті, розповів політолог

Прямий ефір