Кількість боєприпасів у Росії зменшилася, але катастрофи з їхньою наявністю поки що немає. Минулого року за добу армія РФ вистрілювала по українських військовослужбовцях 80 тис. боєприпасів, зараз — 10-15 тисяч. Також Росія змушена просити боєприпаси у своїх союзників — Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) та Ірану. Крім того, армія РФ відчуває брак кадрів, через це військові не йдуть у ротацію. Про це сьогодні, 4 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
“З одного боку, ми чуємо, що РФ виробляє 2 млн снарядів на рік. Західні засоби масової інформації дають цю цифру жахливу. Звідки взялося 2 млн під санкціями, коли все погано, коли тиск? 2 млн виглядає надприродним. З’являються повідомлення з фронтів, що боєприпаси не дають, з ними все погано. А потім одночасно ми чуємо, що з Іраном і з Північною Кореєю домовляються за боєприпаси. Звідси робимо обережний висновок, що з боєприпасами не все так добре, не все так гладко. Так, катастрофи з боєприпасами немає. Але за минулий рік приблизно 80 тис. боєприпасів Російська Федерація вистрілювала на день, а зараз називається така цифра — 10-15 тис. на день. Снаряди є, але їх менше”, — розповів він.
В армії РФ проблеми з мобілізованими, через це затримки ротації. Росія не може якісно і швидко навчити солдатів, а також надати їм належну екіпіровку, пояснив експерт.
“Мобілізовані в ротацію не йдуть, бо, якщо їх заберуть, поставити на їхнє місце поки що нікого. Набирають ось цих строковиків, але їх потрібно якось озброїти, їх потрібно чогось навчити і кинути. Навіть у російському командуванні розуміють, що вони згорять буквально в перші дні. Українські журналісти-розслідувачі та Bloomberg називали цифру, що середня тривалість життя російського мобілізованого на українському фронті становить два місяці. В окремих випадках цей термін зменшується до двох тижнів”, — сказав він.
Читайте також: Спецназівці ГУР висадилися в Криму і завдали вогневої поразки окупантам РФ (ВІДЕО)