Німеччина і Франція конкурують між собою за лідерство в плані безпеки в Європі. З таким твердженням сьогодні, 1 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ погодився політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
За його словами, французький лідер Еммануель Макрон не випадково вирішив порушити проблему загальноєвропейської системи безпеки.
“Я думаю, заява Макрона (про можливість застосування західних військ в Україні, — ред.) теж і на цьому ґрунтується. Якраз на реакції Шольца. І по тих же Taurus що відбувається. Оскільки Німеччина позиціювала як певний стимул європейським країнам НАТО нарощувати витрати на сферу безпеки вище 2% від ВВП, тому що це рішення в межах блоку НАТО. І в принципі Шольц показав себе як ці питання розв’язуються”, — сказав Чаленко.
Але, зазначив політолог, усе-таки рішення Шольца на сьогодні не є достатньо проактивними навіть з погляду німецького істеблішменту.
“Рішення Бундестагу закликало Шольца виділити далекобійні ракети [Україні], не називаючи Taurus, але тим не менш. А Європарламент прямо і чітко вказав Taurus і що тепер Шольц відповідатиме? Його слова про те, що ця зброя може вдаряти десь по Москві, не витримують критики. Я думаю, це спроба все-таки в нинішній ситуації цю тему призупинити, але я не виключаю, що на подальших етапах, я навіть упевнений у цьому, Taurus будуть передані Україні. І зараз це змагання між Німеччиною і Францією у сфері безпеки корисне, абсолютно корисне і Західній Європі, і загалом системі безпеки на Європейському континенті”, — заявив він.
Чаленко вважає, що Україна могла б у цій ситуації зіграти свою ключову роль.
“І ми повинні з цього моменту, цієї конкуренції витиснути для себе максимум: з тактичного погляду отриманням необхідного для фронту, але в стратегічній концепції, зауважте, наша концепція U24 прописана і в угоді з Німеччиною, і в угоді з Францією. У всіх 6 угодах, підписаних на цьому етапі. Фактично ми створюємо фундамент нової вертикалі безпеки, нової матриці безпеки в європейській частині світу”, — підсумував глава Центру аналізу та стратегій.
Читайте також: “Сигнали Росії”: прем’єр-міністерка Естонії прокоментувала ініціативу щодо відправлення військ країн НАТО до України
Нагадаємо, як заявив президент Володимир Зеленський, Україна вітатиме ініціативи світових лідерів, спрямовані на посилення українського війська на полі бою та стійкості країни в боротьбі з агресором — Росією.