Зливи, смерчі, пожежі, потопи: Росію накрила хвиля природних катаклізмів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Зливи, потопи та пожежі — зведення новин фіксують дедалі більше природних катаклізмів у Росії. Екологи запевняють, що не варто звинувачувати в цих бідах лише глобальну зміну клімату. Інфраструктура в країні давно застаріла, і якщо ситуацію не змінити, то сама вона не покращиться. До того ж дедалі критичніше відчувається дефіцит вузькопрофільних фахівців, повідомляє FREEДОМ.

У Карелії виявлено третю жертву потопу. Днями там розмило тимчасову перемичку між шлюзами Біломорсько-Балтійського каналу. Внаслідок події загинули дві жінки та чоловік, а також постраждали 10 осіб.

Йдуть під воду й населені пункти в Челябінській області — там прорвало дамбу. Так, у Міассі ситуація досі залишається напруженою — підтоплено сім вулиць і 171 будинок.

У регіоні загинули двоє людей. Влада розпорядилася збільшити скидання зі сховища у 20 разів, а це ще більше підвищить рівень води. Жителі Челябінська і селищ влаштували мітинг, вимагаючи притягнути до відповідальності винних. Однак чиновники до людей не вийшли.

Нижньокамським аеропортом Бегішово нещодавно пройшовся смерч, який буквально розкидав по злітному майданчику літаки, а також пошкодив адміністративні та господарські будівлі. Зливи та сильний вітер спостерігалися тут весь останній день липня.

Природні катаклізми стали вже звичним явищем у Росії. А в серйозних їхніх наслідках найчастіше винні представники влади, стверджують експерти.

“У кожної такої дамби, електростанції є своє керівництво і є кількість людей, які відповідають і за структурну цілісність, і за безпеку. Будь-яка система працює тільки тоді, коли кожна ланка міцна, коли кожен зайнятий своєю справою”, — зазначив еколог Олексій Мочалов.

За його словами, до регулярних подій призводить як брак кваліфікованих працівників, відсутність планових ремонтів на місцях, так і розв’язана диктатором Путіним війна.

“Ми не повинні забувати, що переважна більшість цих інфраструктурних об’єктів була побудована ще за часів Радянського Союзу. Вони, звичайно, вимагають якоїсь реновації, і це потрібно, знову ж таки, все планувати заздалегідь”, — додав Мочалов.

Він зазначає, що у Росії кількість різноманітних надзвичайних подій за останній час зросла. А неготовність різних служб до пікових навантажень — злив, пожеж та іншого — свідчить про те, що інфраструктура у РФ критично застаріла. До того ж усе ускладнюється тим фактом, що російське керівництво воліє витрачати гроші на війну проти України, а не на стабільний розвиток держави.

Читайте також: У Росії відновлено заборону на експорт бензину: як довго триватиме

Прямий ефір