Видання The New York Times із посиланням на неназваного представника адміністрації США повідомило про те, що один із секретних пунктів плану перемоги — розміщення в Україні крилатих ракет Tomahawk (“Томагавк”), які є на озброєнні США. Насправді “злив” цієї інформації в пресу може бути вирішенням психологічного завдання — дати можливість американцям звикнути до того, що розміщення в Україні цих крилатих ракет може бути реалізовано. Такою думкою сьогодні, 1 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM поділилася політологиня-американістка Олександра Філіпенко.
“Звичайно, секретний пункт плану перемоги — це конфіденційна інформація, яку явно обговорювали за закритими дверима. Але з огляду на те, що вона з’явилася у ЗМІ, мені здається, це такий собі шлях вирішення психологічного завдання — дати можливість американцям звикнути до думки, що це може статися”, — вважає політологиня-американістка.
За її словами, схожа ситуація була з допомогою США Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.
“Спочатку американські громадяни та політики говорили, що США не можуть надати Україні, наприклад, Javelin (“Джавелін”). Це питання дуже довго обговорювалося у суспільстві. Зрештою, Україна отримала “Джавеліни”. І ось зараз порушується питання про розміщення ракет середньої й меншої дальності. Народу США потрібно звикнути до думки про те, що на території України, так, мають перебувати ці озброєння. Зараз це питання почне дуже активно обговорюватися: про це будуть сперечатися, зважувати всі “за” і “проти”. А потім, коли справа дійде до ухвалення рішення, це вже не було таким шоком для американських громадян. Відповідно, мені здається, саме тому це і з’явилося”, — пояснила Філіппенко.
Вона додала, що The New York Times — це все-таки газета, яка значною мірою підтримує ліву частину політичного спектра, тобто Демократичну партію.
“Тому є припущення, що джерела видання — це особи, близькі до нинішньої адміністрації, які, як ми знаємо, сприймають допомогу Україні як свій обов’язок. Тому в мене й виникло припущення, що ця інформація з’явилася саме для того, щоб американці поступово до цієї думки приходили. Якби про це оголосили політики, особливо напередодні виборів, звісно ж, тут виникла б велика кількість критики й про це б багато говорили. А тут — якісь секретні протоколи, політики це не коментують, але обговорювати це починають американці між собою. До цієї думки поступово приходять, так само як поступово приходили до того, що можна давати Україні F-16. Тому так, зараз це питання, яке викличе дуже багато суперечок, але я думаю, зрештою, можливо, буде ухвалено рішення на користь безпеки України”, — підсумувала Олександра Філіпенко.
Читайте також: У Заходу немає альтернативи тому, щоб дійсно посилити Україну, — Яхно