Росія, Китай та Іран втручаються у внутрішні справи Нової Зеландії. Про це заявили у службі розвідки країни. У шпигунстві викрили Російську Федерацію і в Німеччині, заарештували одного із співробітників Міністерства оборони. Його підозрюють у тому, що він мав намір передати російській розвідці секретні дані. Шукає Росія і шляхи для дестабілізації Польщі. За словами заступника міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслава Жаріна, у державі виявили російську шпигунську мережу, передає FREEДОМ.
Злом шпигунської мережі — це успіх польської контррозвідки, заявив в ефірі “Польського радіо” заступник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарін. Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало вже 16 осіб, пов’язаних із російською розвідкою. Так, у червні, за підозрою у шпигунстві було заарештовано російського хокеїста — гравця одного з клубів першого дивізіону польського чемпіонату.
“Агентству вдалося не лише виявити та затримати шпигунів, а й дослідити та виявити спосіб дії, який росіяни використовують у цьому виді діяльності проти Польщі… це однозначно великий успіх наших служб. Але, на жаль, спочивати на лаврах ще зарано. Росіяни все ще шукають шляхи для дестабілізації та ослаблення країни”, — зазначив Станіслав Жарін.
У Німеччині за шпигунство на користь Росії заарештували співробітника Федерального управління Бундесверу. Його підозрюють у тому, що він планував передати російській розвідці секретні дані.
“Підозрюваний пропонував свої послуги Посольству Російської Федерації в Берліні, а також іншим російським установам. У травні 2023 року він звернувся до Генерального консульства Росії в Бонні та запропонував свою співпрацю”, — з повідомлення Федерального відомства з охорони конституції Німеччини.
У середині квітня Берлін звинуватив у шпигунстві та вислав низку російських дипломатів. У шпигунстві та дезінформації Російську Федерацію звинувачує і Нова Зеландія. 11 серпня новозеландська служба розвідки заявила, що існують іноземні спецслужби, які наполегливо проводять шпигунські операції проти країни. У доповіді відомства, окрім Росії, назвали також Китай та Іран.
“Деякі з найбільш підступних прикладів [іноземного втручання] стосуються переслідування етнічних громад Нової Зеландії, які виступають проти дій іноземного уряду. Є приклади, коли інформація про них збирається та використовується для погроз членам їхніх сімей у їхній рідній країні”, — заявив Філ Маккі, виконуючий обов’язки генерального директора Служби розвідки та безпеки Нової Зеландії під час виступу на слуханнях у парламенті.
Керівник Центру громадянської аналітики “Вежа” Валерій Клочок пов’язує ці історії та називає підготовчим етапом до спільного розуміння мети Росії – дестабілізації загалом ситуації у багатьох країнах світу одночасно.
“Основна мета Російської Федерації, провокуючи такі публічні скандали, невеликі шпигунські, все ж таки змістити концентрацію уваги від війни Росії проти України і таким чином послабити нас”, — сказав Клочок.
Послабити Україну Росії не вдається. Союзники не мають наміру скорочувати підтримку Києва. Приклад тому — нещодавня ініціатива Президента США. Джо Байден запропонував Конгресу збільшити оборонний бюджет Сполучених Штатів до кінця цього року на 25 млрд доларів. 13 із них підуть на допомогу Україні.