Після нападу на Ізраїль терористичної організації ХАМАС ізраїльські резервісти з усього світу повертаються, щоб захистити свою державу. Тель-Авів уже сформував у країні надзвичайний уряд і заявив, що ХАМАС припинить своє існування. Водночас на підтримку радикальних ісламістів на мітинги в державах Європи і в США вийшли мусульмани. Детальніше — в матеріалі FREEДОМ.
300 тис. ізраїльських резервістів з усього світу призивають на військову службу для захисту територіальної цілісності Ізраїлю. Громадяни країни об’єднуються і, як пише видання Jerusalem Post, в аеропорту Нью-Йорка невідомий оплатив 250 квитків для ізраїльських військових. Авіакомпанія “Ель Аль” уперше з 1982 року виконала рейс у шабат.
“Я щойно прочитав звіт одного з членів екіпажу El Al. Учора в нью-йоркському аеропорту імені Джона Кеннеді біля стійки El Al спокійно стояв ортодоксальний єврей, який вважав за краще залишитися невідомим. Кожен, хто пред’являв йому сповіщення про призов до ЦАХАЛу, отримував оплачений квиток. Він оплатив 250 квитків”, — написав головний редактор Jerusalem Post Аві Маєр у соцмережі Х.
Тисячі ізраїльтян летять на захист своєї батьківщини. Серед них і десантник Ной Лейб, який проживає у Сполучених Штатах Америки. В інтерв’ю американському виданню ABC7 New York він розповів свою історію.
“Я забронював квиток до Ізраїлю до того, як мені зателефонували. Мої друзі почали повертатися в армію. Тому я знав, що мені зателефонують. Я прибув у неділю ввечері, сів на потяг, приїхав до своєї сім’ї, поцілував маму з батьком. Взяв своє спорядження і перше, що зробив — повернувся на військову базу до своїх колег-резервістів”, — поділився Ной Лейб.
Поки Ізраїль збирає резервістів, прем’єр-міністр держави та голова опозиційної партії сформували надзвичайний уряд. Його члени звернулися до народу і заявили, що головне завдання — перемога над радикальним ісламістським рухом.
Також наголошується, що надзвичайний уряд не ухвалюватиме жодних рішень, які не стосуються військових дій.
“Громадяни Ізраїлю, ми сформували надзвичайний уряд. Народ Ізраїлю єдиний, і сьогодні його керівництво також єдине. Ми залишили осторонь наші розбіжності, оскільки на кону — доля нашої країни. Усі члени ХАМАС можуть уже зараз вважати себе мертвими”, — заявив прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.
Глава ж опозиційної партії “Державний табір” Бені Ганц у своєму виступі наголосив, що ХАМАС “зітруть з лиця землі”.
“Те, що ми стоїмо тут разом, пліч-о-пліч — найкраще послання нашим ворогам і всім громадянам Ізраїлю. Ми зітремо ХАМАС з лиця землі”, — сказав він.
Крім обопільних обстрілів Ізраїлю та сектору Газа, де діє ХАМАС, також повідомляється, що сусідня Сирія вдарила по ізраїльській території.
Зі свого боку Ізраїль здійснює атаки на Ліван, звідки летять протитанкові ракети, і зміцнює кордон із ним.
У Лівані присутня інша ісламістська організація “Хезболла”, яку підтримує Іран. Її представники, як пише The Times of Israel, заявили, що готові приєднатися до війни проти Ізраїлю.
“У Бейруті перебуває частина керівництва ХАМАС, це дуже важливий фактор. ХАМАС намагається переконати “Хезболлу” приєднатися до війни проти Ізраїлю. Існує можливість розширення фронту навколо Ізраїлю за допомогою включення груп, що перебувають в орбіті Ірану. Йдеться про Сирію та Ліван”, — вважає повноважний посол України в Лівані (2016-2022 рр.) Ігор Осташ.
На тлі військових дій угруповання ХАМАС проти Ізраїлю збираються мітинги. Вони відбулися, зокрема, в Німеччині та Франції. Аби не допустити масових заворушень у країні, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен ввів заборону на пропалестинські мітинги. Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про заборону діяльності ХАМАС у державі.
Читайте також: ХАМАС проти Ізраїлю: США закликають Іран не втручатися — огляд заяв (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, у подіях, що відбуваються в Ізраїлі, є чіткий російський слід. Він зазначив, що Росія передавала бойовикам ХАМАС трофейну зброю з тимчасово окупованих територій України. А колишній високопоставлений співробітник американської розвідки Норман Рул стверджує, що політична підтримка Москви підштовхнула угруповання до насильства.
Читайте також: Чи загрожує Ізраїлю війна на п’ять фронтів — думка ізраїльського військового оглядача