Життя без світла: як Дніпро і Запоріжжя готові працювати за відсутності електроенергії (ВІДЕО)

Генератори. Фото: uatv.ua

Сонячні електростанції, дизельні генератори, громадський електротранспорт на автономному ходу. Українські міста активно готуються до зими та частих відключень електроенергії, і вже зараз максимально переводять інфраструктуру на автономне живлення. Секрети стійкості українців — у матеріалі FREEДОМ.

“Це нова сучасна машина, вона переносна, з нею ми можемо виїхати у будь-яку точку району, щоб зробити УЗД. Більш точний апарат, ніж попередні: ми можемо побачити тонкі деталі, які ми не бачили до цього”, — показує обладнання медикиня однієї з нових клінік.

У новій клініці в одній із громад Запоріжжя пацієнти можуть пройти повне обстеження. Для них діє лабораторія. Є кабінети функціональної діагностики, де лікарі перевіряють стан серцево-судинної, нервової систем і мозку. За допомогою ендоскопа медики не тільки можуть обстежити стан внутрішніх органів, а й узяти зразки тканин для діагностики онкозахворювань.

“Це апарат, який може взяти біопсію. Це найголовніше для нас, тому що МРТ або КТ дають тільки зображення, а ці апарати вже цілеспрямовано йдуть у зону ураження і беруть там біопсію. Тому без нього ніяк”, — показує медичне обладнання і пояснює принцип його роботи лікарка Тетяна Добриця.

Але все сучасне обладнання за відсутності електроенергії не працює. Щоб не переривати лікувальний процес, клініку обладнали автономними джерелами живлення.

“Тут є генератор, який на час вимкнення електроенергії може обслуговувати цю клініку. І на даху встановлені сонячні панелі, які дають нам змогу економити електроенергію, і якщо сонячна погода, це відділення працює повністю автономно”, — повідомила генеральна директорка клініки Ірина Шкабарня.

Будівництво лікарні, а також купівлю обладнання профінансував уряд Німеччини в межах програми підтримки України.

А в Дніпрі в межах грантової угоди між урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва генератори різної потужності встановлюють у котельнях. Місто вже отримало їх понад 200.

“Ви ж бачите, яка ситуація: обстріли енергетики не припиняються. Усе може статися, і тоді ми можемо безперебійно забезпечити будинки, лікарні, садочки теплом. Не буде збоїв у нас”, — заявив заступник директора комунального підприємства “Теплоенерго” Володимир Білан.

30% з отриманих генераторів уже встановили на об’єктах теплопостачання. Закінчити цю роботу комунальні служби планують до початку опалювального сезону. А щоб тролейбуси могли проїжджати без контактної мережі хоча б 20 км, як експеримент на них ставлять потужні акумулятори.

“Раніше на цьому тролейбусі був автономний хід, але виключно службовий — до 500 м. Він не використовувався під час руху тролейбусів. Завдяки збільшенню автономного ходу, ми зможемо використовувати цей тролейбус у разі вимкнення ділянок контактної мережі для продовження руху тролейбусів”, — зауважив провідний спеціаліст комунального підприємства “Дніпровський електротранспорт” Микита Керенцев.

У Дніпрі для автономного ходу планують модернізувати 35 тролейбусів.

Читайте також: Понад 100 млн доларів на відновлення української енергетики надасть Норвегія — деталі

Прямий ефір