Жодного заморожування війни зараз не буде: про дипломатичну перемогу України розповів Попов

Ігор Попов. Фото: Facebook/Igor Popov

Країни Європейського Союзу єдині в думці, що єдиний варіант закінчення розв’язаної Кремлем війни — це реалізація форуму миру президента України Володимира Зеленського. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Він підкреслив, що зустрічі в Толедо, які відбулися наприкінці серпня, однозначно були успішними для України.

“Було дві зустрічі: 30 серпня зустрічалися міністри оборони, а 31 серпня — міністри закордонних справ. По-моєму, найяскравіше резюме цієї зустрічі виголосив Жозеп Боррель на підсумковій пресконференції, коли він сказав, що єдиний варіант закінчення війни в Україні — це формула миру Володимира Зеленського. І вся Європа підтримує саме цю формулу. Тобто що ми можемо читати між рядків? Це означає, що ніякої заморозки зараз не буде. І ось це, мабуть, велика дипломатична перемога України. Ми розуміємо, що деякі політики на Заході говорили про це. Але спочатку Україна представляє формулу миру в Саудівській Аравії, де присутні не лише західні союзники, а й країни Глобального півдня. А зараз у Толедо це підтверджують усі міністри закордонних справ Європейського Союзу”, — сказав Попов.

На його думку, це означає, що підтримка України буде стабільною і довгостроковою, достатньою для здобуття перемоги.

Попов зазначив, що з Толедо міністри роз’їдуться у свої країни та реалізовуватимуть цю політику, зокрема й на засіданні Генеральної Асамблеї ООН наприкінці вересня, де також обговорюватимуть українську формулу миру.

“А частина цих країн є членами G20, і вже за 10 днів вони зустрічатимуться в Нью-Делі, де окрім економічних питань обговорюватимуться, звісно, хоча б у кулуарах, безпекові питання. Одне з великих економічних питань — це стримування цін на продовольство у світі, зокрема й через відновлення експорту українського зерна”, — сказав Попов.

Експерт нагадав, що згідно з мирним планом кожна країна може приєднатися або до всіх пунктів формули миру та активно працювати, або проявити лідерство в одному з цих пунктів. Наразі деякі країни вже визначилися, що вони проявлятимуть лідерство в питаннях обміну військовополоненими, повернення українських дітей, інші — у розмінуванні території, треті — в екологічному порядку денному.

“І тому низка країн Європейського Союзу вже працюють. Тобто формула миру — це не на майбутнє, це робота вже зараз. І перші результати ми вже бачимо. Природно, що для багатьох країн, зокрема неєвропейських країн, важливим є продовольча безпека. Щодо ядерної безпеки періодично виникають загострення. Буквально днями була ротація персоналу МАГАТЕ, і були спроби якихось провокацій. Знову ж таки вмикаються всі наші союзники і кажуть про те, що це все треба одразу ж гасити, тому що ядерна безпека важлива не тільки для регіону, а для глобальної безпеки. Тому пунктів вистачає, і роботи для реалізації формули миру вистачає для всіх країн як Європейського Союзу, так і поза ним”, — сказав Попов.

Читайте також: Європейський Союз створює нові механізми для допомоги Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір