Президент України Володимир Зеленський взяв участь у дискусії YES Brainstorming “Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання”.
Про це пише UA.
Глава держави нагадав, що у вересні 2019 року відбулося звільнення українських полонених, а поняття, наприклад, “локдаун” і “ПЛР-тест” не були широко відомі.
“В чому складність нової реальності? В тому, що вона завжди буде для нас новою. Ми не встигаємо за нею. Її важко описати в підручниках історії, бо нова реальність – це не періоди, що змінюються раз на 30, 50 або 100 років. Нова реальність – це рік на сьогодні, місяць іноді, тиждень, навіть день. Те, що вчора було неможливим, сьогодні є реальним. Те, що сьогодні є реальним, завтра є застарілим. І це доводить навіть ця конференція, до речі”, – зазначив Володимир Зеленський.
За словами президента, лише за два роки змінилося фундаментальне базове поняття “щастя”.
“Два роки тому говорили про щастя, а зараз – про виживання. Щастя зразка 2021-го і щастя зразка 2019 року – різні, як велосипед і “тесла”, – сказав він.
На думку Володимира Зеленського, Україна зразково не впоралася із пандемією, але, за його словами, ідеально з COVID-19 не впорався ніхто.
“Ми навчились виявляти вірус, потім навчились його лікувати, а головне – навчились цінувати наших медиків. І питання не в тому, що підняли їх зарплату, але ми підняли їх самооцінку, престиж професії, почуття захищенності. Ми зрозуміли все і маємо дуже високий відсоток сьогодні і ліжок з киснем”, – сказав Володимир Зеленський.
Він зазначив, що в регіонах люди втрачали роботу, але вдалося створити робочі місця.
“Ми почали будувати дороги, як США, мені здається, в 30-х, щоб не впадати в депресію, почали “Велике будівництво”. Швидко будували дороги, по яких швидко можна було їхати “швидкою”. За словами президента, “швидку допомогу від держави отримала і наша економіка, імунітет якої вистояв без дійсно фінансових підтримок великих фінансових інституцій. Ми не отримали фінансову допомогу, але допомагали нашим громадян як могли”, – сказав президент.
Глава держави зазначив, що Україна не мала великого падіння ВВП у порівнянні з багатьма іншими країнами, які мають сильніші економіки і не мають війни.
Також, за його словами, в Україні ввели локдаун у найкращий для цього час, він не був довгим і таким болючим, як у багатьох країнах.
Президент наголосив, що Україні не варто боятися нових “хвиль” захворюваності на COVID-19.
“Ми вистояли, не потонули, після цього жодні “хвилі”, я впевнений, нам не страшні. Ми знаємо, як їх долати”, – сказав глава держави.
Нагадаємо, що в Україну може повернутися “жовта” зона карантину.
Читайте також: Україна починає посилювати карантин – чи буде локдаун: “5 вопросов” з імунологом Борисом Донським (ВІДЕО)