У січні тисячі людей у Росії прийшли поставити підписи на підтримку кандидатури на пост глави Кремля Бориса Надєждіна, колишнього депутата Держдуми РФ. Він, безумовно, не є антивоєнним кандидатом у класичному сенсі. Але те, що люди виходять і вистоюють черги, щоб поставити підпис не за Путіна, вселяє надію. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Надєждін — це не альтернативний кандидат, безумовно. А ось люди, які виходять ставити підписи від відчаю, вони ставлять підписи за умовного антивоєнного кандидата, вони проти війни. І це соціологічно достовірно. Ми бачимо, що до пунктів підпису за Путіна взагалі нікого немає. Тобто Путін — це фіктивний кандидат, його ніхто не підтримує”, — сказав Подоляк.
Таке явище, вважає радник глави ОПУ, вселяє надію, що в Росії не все прогнило.
“Надєждін, безумовно, не є антивоєнним кандидатом у класичному сенсі. Але те, що люди виходять і вистоюють черги, щоб поставити підпис не за Путіна, це вселяє надію. Вселяє надію, що в Росії не все прогнило. Хоча, згідно з американською соціологією, 63% росіян з істерикою від задоволення кричать: давайте більше вбивати українців, більше воювати. Проте близько 12-15-18% росіян налаштовані антивоєнно”, — зазначив спікер.
Він акцентував, що такого типу системи, як сьогодні в РФ, не демонтуються за рахунок протестних підписів навіть за дивного кандидата.
“Вони демонтуються тільки жорстким силовим протистоянням. Те, що ми побачили в Башкортостані, незважаючи на подальші репресії проти тих, хто бере участь у цьому протесті. Бунти — це єдиний спосіб у регіонах обвалити систему силового придушення, яка сьогодні побудована в Росії”, — акцентував Подоляк.
Він упевнений, що Борис Надєждін не набере і 2% голосів на виборах президента Росії в березні, оскільки виборів як таких там не буде, буде лише їхня імітація.
“Ніякий Надєждін не набере ані 1%, ані 2%, тому що в РФ немає виборчої процедури — і виборів не буде, і підрахунку голосів не буде. Тому що в авторитарних країнах лише імітація виборів”, — резюмував Михайло Подоляк.
Повна версія інтерв’ю: Катастрофа Іл-76, перемовини з Угорщиною та Словаччиною, зростання протестів у РФ: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком
Раніше російський опозиційний політик і громадський діяч Дмитро Гудков сказав, що Кремль зробив глобальну помилку, дозволивши Борису Надєждіну збирати підписи — це стало легальним способом протесту серед росіян.
Читайте також: У Росії не може бути неузгодженого з адміністрацією президента кандидата на виборах, — Тізенгаузен