“Зерновий коридор”: Україна, Туреччина та ООН узгодили план руху 16 суден

Судно з українським зерном. Фото: twitter.com/OlKubrakov

Делегації України, Туреччини та ООН узгодили план руху суден морським гуманітарним коридором на сьогодні, 31 жовтня. Делегація РФ поставлена до відома. Про це йдеться в повідомленні Спільного координаційного центру (СКЦ), інформує FREEДОМ.

Узгоджено рух 16 суден: 12 — на вихід і 4 — на вхід.

“Делегація ООН як Секретаріат СКЦ поінформувала делегацію Російської Федерації про переміщення відповідно до встановлених процедур СКЦ. Згідно з процедурами СКЦ, усі учасники координують свою роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами, щоб забезпечити безпечний прохід комерційних суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи”, — йдеться у повідомленні СКЦ.

Напередодні, 30 жовтня, руху суден коридором не було через заяву РФ про вихід із Ініціативи. У трьох українських портах або поблизу них стоїть 21 судно, що бере участь в “Зерновій ініціативі”, у тому числі IKARIA ANGEL, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою і завантажене пшеницею для Африки.

У Міністерстві інфраструктури України 30 жовтня повідомили, що рух 218 суден, які беруть участь у “Зерновій ініціативі”, фактично  заблокований. З них:

  • 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача;
  • 101 судно очікує інспекції на вхід до українських портів;
  • 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів.

Читайте також: Росія вийшла із зернової угоди, аби втягнути Захід у переговорний процес, — політолог (ВІДЕО)

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів із українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Зерновий коридор запрацював від 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси.

Зазначимо, що дія зернової угоди мала завершитись у листопаді поточного року, і Росія погрожувала вийти з угоди неодноразово.

Читайте також: “Зернова угода”: два шляхи, як змусити Росію виконувати домовленості, назвала Трофімцева

Прямий ефір